محمدی 09193755524
رستمی 09193755523
امتیازات این مقاله تاکنون : 5
شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟

دانلود فایل صوتی و پی دی اف علت نچرخیدن سینی ماکروفر

تمامی متن مقاله علت نچرخیدن سینی ماکروفر را می توانید به صورت پی دی اف و در قالب یک پادکست گوش دهید. این پادکست قابلیت دانلود نیز دارد. دانلود فایل صوتی - 5.16 MB دانلود پی دی اف - 962.81 KB
اشتراک گذاری برای دوستان و همراهان

علت نچرخیدن سینی ماکروفر

تاریخ آخرین به روز رسانی : ۱۴۰۲/۳/۱ دوشنبه
علت نچرخیدن سینی ماکروفر
چکیده این مقاله: در این متن به بررسی علت نچرخیدن سینی ماکروفر می پردازیم و اینکه ممکن است خرابی در کدام قسمت ها باشد و برای برطرف نمودن این مشکلات چه اقداماتی باید انجام داد.
  • زمان مطالعه : 6 دقیقه
  • 0 نظر
  • 204 بازدید

سینی ماکروفر در داخل دستگاه قرار دارد و با شروع به کار دستگاه، سینی به گردش در می آید تا مواد غذایی داخل ماکروفر به صورت یکنواخت پخته یا گرم شود ولی اگر بعد از اتمام کار دستگاه متوجه سرد بودن قسمتی از غذا شدید باید سینی ماکروفر را بررسی کنید چرا که عدم چرخش سینی می تواند فرآیند گرم کردن غذا را با مشکل روبه رو سازد.

همچنین نچرخیدن سینی ماکروفر به دلایل متعددی اتفاق می افتد که در این مقاله پیرامون آن صحبت خواهیم کرد. توجه داشته باشید که دلایلی همچون خرابی موتور گردان، اشکال در کوپلینگ زیر سینی و … باعث نچرخیدن سینی مایکروفر می شود.

 

ماکروفر چیست؟

ماکروفر به عنوان یکی از لوازم خانگی برقی از فروش خوبی برخوردار است و به عنوان یک وسیله محبوب خانگی بسیار محبوب و پرطرفدار است. این دستگاه قادر است در کوتاه‌ترین زمان ممکن با حفظ کیفیت و ارزش مواد غذای، غذای مورد نظر را آماده نماید. اساس کار ماکروفر بسیار آسان است به این صورت که با تبدیل انرژی الکتریکی به امواج و تاباندن آن به مواد غذای در محیطی کاملاً بسته غذا برای سرو کردن آماده می شود. در ماکروفر پخت و پز به کمک دما و گرما انجام می شود و با ایجاد حرارت و گرما توسط ریز موج الکترومغناطیسی باعث به جنبش درآمدن آب و مولکولهای غذا می شود که نتیجه این کار پخت غذا در کمترین زمان ممکن است.

 

ماکروفر چیست؟

 

نحوه چرخیدن سینی ماکروفر

در داخل ماکروفر یک صفحه گردان وجود دارد که سینی روی آن قرار دارد و این سینی به وسیله گردان، کویلینگ و غلتک می چرخد.

 

کار سینی ماکروفر

سینی گردان ماکروفر یک صفحه ای است که غذا روی آن قرار می گیرد همچنین به وسیله چرخش سینی حرارت به صورت کاملا یکنواخت به همه جای غذا می رسد به طوری که غذا به صورت یکنواخت گرم می شود. سینی ماکروفر بر روی یک موتور گردان قرار می گیرد که به وسیله آن شروع به چرخیدن می کند. با وجود این، گاهی بروز مشکلاتی باعث نچرخیدن سینی ماکروفر می گردد.

 

دلایل نچرخیدن سینی ماکروفر

از جمله دلایل نچرخیدن سینی ماکروفر می توانیم به خرابی موتور گردان، مشکل در کوپلینگ، مشکل در سینی ماکروفر، خرابی شیفت، وجود رسوب و چربی در مسیر چرخش سینی و اشکال در برد الکترونیکی اشاره کنیم. در ادامه مطلب در مورد هر کدام از این گزینه ها توضیحات لازم ارائه می گردد.

 

دلایل نچرخیدن سینی ماکروفر

 

خراب شدن موتور گردان

موتور گردان با فرمان برد الکترونیکی شروع به کار می کند و سینی را می چرخاند. برای بررسی سلامت موتور گردان باید از مولتی متر استفاده شود و در صورت خراب شدن، این قطعه باید تعویض گردد.

 

شکستن سینی

قبل از هر چیز سینی را بررسی کنید چون اگر آسیب دیده باشد سینی اصلا نمی چرخد همچنین اگر سینی شکسته باشد یا سایزش مناسب ماکروفر نباشد سینی در دستگاه نمی چرخد. سینی روی کوپلینگ قرار می گیرد و دارای یک بیرون زدگی است بنابراین اگر قسمت بیرون زدگی شکسته باشد سینی به طرز صحیح روی کوپلینگ قرار نمی گیرد در نتیجه باید سینی تعویض گردد.

 

وجود چربی یا موادغذایی در مسیر سینی

وجود چربی و رسوب در اطراف سینی از چرخش سینی جلوگیری می کند بنابراین بهتر است به تمیز کردن داخل ماکروفر، سینی، کوپلینگ و غلتک توجه کنید.

 

وجود چربی یا موادغذایی در مسیر سینی

 

خراب شدن کوپلینگ موتور

کوپلار یا کوپلینگ، وسیله ای نرم و پلاستیکی است که به شفت موتور وصل می باشد. کوپلینگ وظیفه دارد حرکت موتور را به سینی شیشه ای منتقل نماید. وقتی با نچرخیدن سینی ماکروفر روبه رو شدید بهتر است کوپلینگ را بررسی کنید تا از سلامت آن اطمینان حاصل نمایید.

 

خراب شدن ریل کمکی سینی

ریل کمکی سینی، تعادل سینی شیشه ای را در زمان چرخش، حفظ می کند بنابراین اگر فکر می کنید که سینی شیشه ای در زمان چرخش تعادل ندارد، برای پیدا کردن علت نچرخیدن سینی مایکروفر، باید ریل را بررسی کنید. برای بررسی علت نچرخیدن سینی ماکروفر ابتدا باید سینی را از داخل دستگاه بیرون بیاورید و سپس اگر متوجه آسیب در ریل ها شدید اقدام به تعویض نمایید و برای تعویض بهتر است از تعمیرکار متخصص کمک بگیرید. توجه داشته باشید که ریل ها دارای چرخ هایی هستند که در صورت شکستگی و ساییده شدن مشکلاتی برای چرخش و تعادل سینی به وجود می آورند.

 

خراب شدن شفت

وقتی با نچرخیدن سینی ماکروفر روبه رو شدید بهتر است که شفت را بررسی کنید چون شکسته شدن و آسیب شیفت می تواند دلیلی برای نچرخیدن سینی ماکروفر باشد.

 

خراب شدن شفت

 

خراب شدن برد الکترونیکی

خراب شدن برد الکترونیکی یکی از دلایل نچرخیدن سینی ماکروفر است. برد الکترونیکی به عنوان مغز دستگاه محسوب می شود به طوری که اگر به موتور چرخان فرمان ندهد، سینی نمی چرخد. برای بررسی برد الکترونیکی بهتر است از یک تکنسین متخصص کمک بگیرید.

 

جمع بندی

در این مقاله به دلایل نچرخیدن ماکروفر اشاره شد و اینکه اگر مشکل نقص و ایراد ساده بود نیازی به تعمیرکار نیست در غیراینصورت برای بررسی مشکل، تعمیر و تعویض قطعات باید از تعمیرکار متخصص کمک بگیرید. نچرخیدن سینی ماکروفر می تواند به دلایلی مختلفی از قبیل خرابی موتور گردان، خراب شدن ریل کمکی سینی، خراب شدن شفت، مشکل در غلتک های زیر ماکروفر و ... باشد.

درخواست مشاوره

برای مشاوره با متخصصان جهت خرید لوازم خانگی لطفا شماره خود را وارد نمایید، تا به صورت رایگان و در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

درج نظر

مدیران سایت در اسرع وقت نظر شما را درج می کنند. در صورت سوالی بودن مطلب شما، به آن به نحو احسنت پاسخ داده خواهد شد.

هنوز هیچ دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است

تمامی حقوق مادی و معنوی اپلیکیشن و سایت، برای گروه اورجیمال محفوظ می‌باشد.