محمدی 09193755524
رستمی 09193755523
امتیازات این مقاله تاکنون : 5
شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
اشتراک گذاری برای دوستان و همراهان

6 روش موثر برای تقویت سیگنال تلویزیون

تاریخ آخرین به روز رسانی : ۱۴۰۱/۱۰/۱۷ شنبه
6 روش موثر برای تقویت سیگنال تلویزیون
چکیده این مقاله: در این مطلب قصد داریم روش های تقویت آنتن تلویزیون و راه های تقویت سیگنال تلویزیون و دریافت سیگنال بهتر را بیان کنیم تا اخر این مطلب را با ما همراه باشید.
  • زمان مطالعه : 6 دقیقه
  • 0 نظر
  • 103 بازدید

تلویزیون یکی از مهمترین عضو از خانه های مردم جهان می باشد; این دستگاه همیشه و در طول شبانه روز در خدمت افراد بوده و اوقات فراغت سالمی را برای همه فراهم می‌کند; ولی امکان دارد این دستگاه دچار مشکلاتی شود که شما را از دیدن برنامه های مورد علاقه تان محروم کند; بدترین اتفاق ممکن قطع شدن تصویر و یا صدای تلویزیون و یا برفکی شدن تصویر به علت ضعیف بودن سیگنال های دریافتی است. ما در این مقاله می‌خواهیم به بررسی راه حل های جهت تقویت سیگنال تلویزیون بپردازیم.

 

تقویت سیگنال تلویزیون

برای تقویت سیگنال تلویزیون راه های متنوع و متفاوتی وجود دارد; این راه حل ها بسیار موثری بوده و شما را از بلاتکلیفی نجات می‌دهد; بهتر است بدانید که  داده های صوتی و تصویری از طریق امواج پخش می‌شوند; این داده ها که به شکل سیگنال از ایستگاه های پخش امواج منتشر می شوند،توسط آنتن دریافت شده و از طریق کابلی که آنتن را به تلویزیون متصل می کند وارد گیرنده تلویزیون شده و به صورت صدا و تصویر از صفحه تلویزیون پخش می شوند; برای آگاهی از قیمت و خرید تلویزیون ال جی با مشاوران ما ارتباط بگیرید. هرچند همه ما بارها  این تجربه را داشته ایم که با ضعیف شدن سیگنال های دریافتی از طریق آنتن تلویزیون و قطع و وصل شدن تصاویر و یا رفتن کامل تصویر از صفحه تلویزیون دست به جابجایی آنتن زده ایم و مکان نصب و یا جهت آن را تغییر داده ایم، این کار گاهی سبب می شود تا سیگنال ها تقویت شوند و مشکل صدا و تصویر رفع می شود اما گاهی از اوقات نیز جوابگو نیست و برای رفع مشکل مجبور می شویم تا راه های دیگری را برای تقویت آنتن تلویزیون به کار ببریم. یکی از انواع تلویزیون های با کیفیت تلویزیون های سونی هستند که با قیمت و خرید تلویزیون سونی صاحب تلویزیونی با کیفیت شوید.

 

روش هایی در جهت تقویت سیگنال تلویزیون 

برای تقویت سیگنال تلویزیون روش های وجود دارد که ممکن است شما با انجام دادن آن ها به نتیجه برسید; یکی از این روش ها  قرار دادن آنتن تلویزیون در جارو مکان مناسب است; یکی از عوامل مؤثر در کیفیت سیگنال‌های دریافتی و کیفیت تصاویر پخش شده از تلویزیون، مناسب بودن محلی است که آنتن تلویزیون خود را در آن جا قرار داده اید; باید بدانید که ارتفاع، عامل مهمی در تقویت آنتن تلویزیون است، زیرا امواجی که در بردارنده صدا و تصویر هستند به صورت مستقیم حرکت می کنند و اگر در مسیر حرکت آن ها موانع قرار داشته باشند از قدرت این امواج کاسته می شود و امواجی با کیفیت ضعیف تر به آنتن ما می رسد، مورد دیگری که اهمیت دارد قیمت تلویزیون بانه سامسونگ است که هرچه قیمت آن بالاتر باشد کیفیت آن بهتر خواهد بود. پس دقت داشته باشید که هر چه آنتن خود را در ارتفاع بالاتری نصب کنید کیفیت تصاویر پخش شده از تلویزیون بیشتر خواهد شد.
 
 جالب است بدانید که هر مانعی اعم از ساختمان ها، دیوار ها و … که مابین آنتن و مرکز پخش سیگنال ها قرار گرفته اند سبب تضعیف این سیگنال ها می شوند پس بهتر این است که در صورت امکان آنتن را در پشت بام یا بالکن نصب کنید و یا در صورت ممکن نبودن و دسترسی نداشتن به پشت بام حداقل کنار پنجره قرار دهید; این کار باعث تقویت سیگنال تلویزیون می‌شود. روش دوم انتخاب و خرید آنتن های مناسب است شما می‌توانید با توجه به محل زندگی خود آنتن های رومیزی و یا آنتن های چند جهته که بیشتر روی پشت بام ها قرار می‌گیرند را تهیه کنید. آنتن های چند جهته در بیشتر مواقع تصاویر با کیفیت تری را برای شما به نمایش می‌گذارند زیرا آن ها، سیگنال ها را از چند جهت دریافت می‌کنند; اما در برخی نقاط نیز استفاده از آنتن های رومیزی کافی است و تصاویر با کیفیت مناسب از تلویزیون پخش خواهد شد. با خرید تلویزیون از بانه یا گناوه و یک آنتن با کیفیت خیال خودتان را از جهت داشتن سیگنالی قوی راحت کنید.
 
 سومین روش برای تقویت سیگنال تلویزیون طول کابل آنتن می‌باشد; طول کابلی که آنتن را به تلویزیون متصل می کند نیز تا حدی به تقویت آنتن تلویزیون مربوط می شود; هرچه طول کابل کمتر باشد کیفیت سیگنال های دریافتی بیشتر خواهد بود; راه حل چهارم قرار دادن آنتن در جهت مناسب می‌باشد; اگر از آنتن های جهتی استفاده می‌کنید، برای تقویت آنتن تلویزیون می‌توانید جهت آنتن خود را به سمت ایستگاه ها و دکل های پخش امواج بچرخانید; اگر محل قرار گیری دکل ها و برج های پخش کننده سیگنال ها و داده های تلویزیون در نزدیکی محل سکونت خود را نمی دانید و آنها را ندیده اید می‌توانید برای یافتن محل آن ها از نقشه آنتن FCC و یا DTV کمک بگیرید; اگر می‌خواهید در هزینه های خود صرفه جویی کنید می‌توانید با خرید تلویزیون بانه ارزان و خرید یک آنتن مناسب این کار را بکنید. راه حل دیگر استفاده کردن از دستگاه تقویت کننده آنتن است; دستگاه تقویت کننده آنتن تلویزیون، دستگاهی است که بین ورودی تلویزیون و آنتن قرار می گیرد; استفاده از این دستگاه یکی از بهترین راه ها برای تقویت آنتن تلویزیون است و کارایی آن به این شکل است که امواج ضعیفی را که از آنتن دریافت می کند تا حدود بیست دسی بل تقویت کرده و بعد به گیرنده منتقل می کند و به این شکل سبب ایجاد تصاویر با کیفیت خواهد شد.
این تقویت کننده ها، حتی ضعیف ترین سیگنال ها را هم از امواج دریافت کرده و باعث تقویت سیگنال تلویزیون می کنند; باندهایی که تقویت کننده های آنتن تلویزیون، سیگنال های آن ها را دریافت می کنند و پوشش می دهند عبارتند از: VHF و UHF و هم چنین موج FM رادیو; اگر با این روش ها مشکل سیگنال حل نشد لطفا به متخصص و نمایندگی مراجعه کنید.
از راه حل های دیگر تقویت سیگنال تلویزیون می‌توان به این مورد اشاره کرد; فویل را رها کنید ،در حالی که این روش درمانی ارزان قیمت در قدیم باعث بهبود کیفیت آنتن و ماهواره بود و سبب تقویت آنتن تلویزیون بوده ، اما فویل روی آنتن دیجیتالی خوب نیست; با اتصال فویل به آنتن ، شما از نظر تئوری با افزایش آنتن و اثر رفلکس روبرو بودید و گیرایی آنتن را افزایش می داد; این فویل برای بازتاب کردن فرکانس های رادیویی ورودی اتفاق می‌افتاد و باعث دریافت بهتر سیگنال می‌شد; البته این ترفند ممکن است در گذشته کار کرده باشد; از طرف دیگر ، به همان احتمال ممکن بود که دریافت سیگنال آنتن شما را برای کانالهای دیگر را خراب کند.


 
برای تقویت سیگنال تلویزیون خود، آنتن کمکی نصب کنید

گاهی اوقات ممکن است که آنتن به درستی کار کند، اما امکان دریافت سیگنال از چندین دکل را نداشته باشد، در این شرایط بهتر است که از آنتن تقویتی یا کمکی استفاده کنید; اگر از یک آنتن کمکی برای تقویت آنتن تلویزیون خود استفاده می‌کنید، این نکته را به خاطر داشته باشید که بین آنتن‌ها حتماً باید یک تا دو متر فاصله وجود داشته باشد.
 

جمع بندی

پخش تصاویر صاف و شفاف تلویزیون می‌تواند برای ما جذاب و دوست داشتنی باشد; اما بنا بر حوادثی احتمال دارد که تصاویر تلویزیون دچار مشکل شود; و یا سیگنال تلویزیون از بین برود; برای تقویت سیگنال تلویزیون ما چند روش را برای شما توضیح دادیم; امیدوارم مورد استفاده شما قرار گیرند. 
 

درخواست مشاوره

برای مشاوره با متخصصان جهت خرید لوازم خانگی لطفا شماره خود را وارد نمایید، تا به صورت رایگان و در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

درج نظر

مدیران سایت در اسرع وقت نظر شما را درج می کنند. در صورت سوالی بودن مطلب شما، به آن به نحو احسنت پاسخ داده خواهد شد.

هنوز هیچ دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است

تمامی حقوق مادی و معنوی اپلیکیشن و سایت، برای گروه اورجیمال محفوظ می‌باشد. گروه طراحی و برنامه نویسی ووکا