محمدی 09193755524
رستمی 09193755523
امتیازات این مقاله تاکنون : 5
شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟

دانلود فایل صوتی و پی دی اف راهنمای خرید ماشین لباسشویی

تمامی متن مقاله راهنمای خرید ماشین لباسشویی را می توانید به صورت پی دی اف و در قالب یک پادکست گوش دهید. این پادکست قابلیت دانلود نیز دارد. دانلود فایل صوتی - 14.51 MB دانلود پی دی اف - 1.28 MB
اشتراک گذاری برای دوستان و همراهان

راهنمای خرید ماشین لباسشویی

تاریخ آخرین به روز رسانی : ۱۴۰۱/۱۱/۲۷ پنج شنبه
راهنمای خرید ماشین لباسشویی
چکیده این مقاله: اگر تمایل به خرید لباسشویی جدید و پیشرفته دارید و البته بتوانید خریدی موفق و بدون دردسر را تجربه کنید. با ما باشید تا در راهنمای خرید ماشین لباسشویی، نکات مهم و کاربردی را بیان کنیم.
 • زمان مطالعه : 15 دقیقه
 • 0 نظر
 • 392 بازدید

این روزها دیگر معجزه کار ماشین لباسشویی در اکثر خانه ها به چشم می خورد و به ندرت می توان خانه ای بدون ماشین لباسشویی را مشاهده کرد. چرا که این دستگاه ناب، یکی از ضروری ترین و کاربردی ترین وسایل در منزل می باشد. از این رو بهتر است قبل از خرید ماشین لباسشویی، مهم ترین پارامترهای خرید در اختیار شما عزیزان قرار بگیرد. تا اگر تمایل به خرید دستگاهی جدیدتر و پیشرفته تر دارید، بتوانید خریدی موفق و بدون دردسر را تجربه کنید. با ما باشید تا در راهنمای خرید ماشین لباسشویی، نکات مهم و کاربردی را بیان کنیم.

 

راهنمای خرید ماشین لباسشویی

 

معیارهای مهم در هنگام خرید ماشین لباسشویی به ترتیب زیر می باشند.

 1. مشخص کردن نوع ماشین لباسشویی
 2. دقت کردن به حجم و ظرفیت ماشین لباسشویی
 3. توجه کردن به جنس بدنه دستگاه
 4. بهره وری انرژی ماشین لباسشویی
 5. توجه به حالت های مختلف شستشوی لباسشویی
 6. توجه به حالت های مختلف شستشوی لباسشویی
 7. جنس مخزن ماشین لباسشویی
 8. ماشین لباسشویی تسمه ای یا بدون تسمه

 

مشخص کردن نوع ماشین لباسشویی

در کل ماشین های لباسشویی به دو دسته اصلی یعنی: ماشین لباسشویی درب از جلو و ماشین لباسشویی درب از بالا تقسیم بندی می شوند. لذا شما باید در راهنمای خرید ماشین لباسشویی، قبل از هر چیزی نوع دستگاه را مشخص کنید، سپس به رعایت نکات ذکر شده بپردازید.

 

ماشین لباسشویی درب از بالا و ویژگی های مربوط به آن

 • کیفیت شستشوی متوسطی ارائه می دهند
 • پر سر و صدا هستند
 • مصرف آب زیادی دارند
 • کاربران برای بارگذاری و تخلیه لباس ها، نیاز به خم شدن ندارند
 • مقرون به صرفه تر هستند

 

ماشین لباسشویی درب از بالا و ویژگی های مربوط به آن

 

ماشین لباسشویی درب از جلو ویژگی های مربوط به آن

 • آب کمی مصرف می کنند
 • صدای کمی دارند
 • از قیمت بالایی بهره مندند
 • کیفیت شستشوی بالایی ارائه می دهند
 • برای تخلیه و بارگذاری البسه ها، نیاز به خم شدن کاربران وجود دارد

 

با توجه به خصوصیات هر کدام از انواع ماشین لباسشویی ها، شما می توانید یکی از آن ها را بر اساس قابلیت ها، نوع نیاز و ... خریداری نمایید.

 

دقت کردن به حجم و ظرفیت ماشین لباسشویی

در راهنمای خرید ماشین لباسشویی در نظر گرفتن ظرفیت دستگاه، یکی از آپشن های مهم خرید می باشد. در صورتی که می خواهید این دستگاه کارایی پاسخگوی نیازهای شما باشد، باید بسته به تعداد نفرات در خانواده خود لباسشویی را انتخاب کنید. به عنوان مثال: اگر خانواده شما دو نفره است، یک دستگاه با ظرفیت 5 کیلو برای شما کافی است؛ اما در خانواده های 4-3 نفره یک دستگاه با ظرفیت 7 کیلو می تواند به نیازهایتان پاسخ بدهد و اما در خانواده های بیش از 5 نفر، باید یک ماشین لباسشویی 9 کیلوگرمی را برای خود خریداری نمایید. به عنوان نکته ای مهم توصیه می شود تا در هنگام استفاده کردن از ماشین لباسشویی، خیلی کمتر از ظرفیت دستگاه در آن لباس قرار ندهید، چون که بدین صورت، به مرور زمان مشکلات جدی برای ماشین لباسشویی به وجود می آید. به علاوه اگر بیشتر از ظرفیت ماشین لباسشویی در آن بار قرار بدهید، تعادل لباسشویی به هم می خورد و از ادامه روند شستشو باز می ماند.

 

دقت کردن به حجم و ظرفیت ماشین لباسشویی

 

توجه کردن به جنس بدنه دستگاه

جنس بدنه با کیفیت، بر روی کیفیت کلی ماشین لباسشویی تأثیری به سزا دارد و در طول عمر دستگاه نیز مؤثر خواهد بود. به طور معمول جنس بدنه مدل های گران قیمت ماشین لباسشویی، از استیل ضد زنگ می باشد. این در حالی است که ماشین لباسشویی های ارزان قیمت، اغلب از درام هایی با جنس پلاستیک محکم یا سرامیک ساخته شده اند. سعی کنید در هنگام خرید ماشین لباسشویی، جنس استیل ضد زنگ را برای خود خریداری نمایید و از کیفیت بالای آن لذت ببرید.

 

بهره وری انرژی ماشین لباسشویی

دقت کردن به بهره وری ماشین لباسشویی، از جمله معیارهای مهم در راهنمای خرید این محصول می باشد. برای بررسی کردن برچسب انرژی، فقط کافیه که به بدنه دستگاه نگاه کنید تا میزان مصرف انرژی لباسشویی دستتان بیاید. در واقع این برچسب به شما نشان می دهد که دستگاه انتخابی شما تا چه اندازه مقرون به صرفه است. ماشین های لباسشویی دارای برچسب انرژی اتحادیه اروپا (EU) هستند که بر اساس آن بین A تا G رتبه بندی شده اند. لازم است بدانید که هر یک از حرف های درج شده بر بدنه دستگاه، دارای رنگ ویژه ای هستند. ماشین های لباسشویی ای که روی بر چسب انرژی آن ها حرف G نوشته شده باشد، مصرف انرژی بسیار بالایی دارند؛ اما مدل هایی که به حرف A نزدیک تر باشند، مصرف انرژی پایین تر و بازدهی بالاتری خواهند داشت.

 

بهره وری انرژی ماشین لباسشویی

 

توجه به حالت های مختلف شستشوی لباسشویی

بدون شک دستگاهی مورد پسند اکثر افراد قرار می گیرد که از تنظیمات متفاوت شستشو بهره ببرد. چون که با داشتن تنظیمات متفاوت ماشین لباسشویی، این امکان فراهم می شود که هر لباس و پارچه ای بسته به نوع و جنسی که دارند به راحتی و بدون آسیب شستشو داده شوند.

 

جنس مخزن ماشین لباسشویی

پلاستیک، استیل ضد زنگ و یا لعاب پرسلین از جمله جنس های متفاوت به کار رفته در مخزن دستگاه می باشد. ناگفته نماند که در میان این جنس ها، مخزن های استیل بهترین گزینه هستند؛ زیرا دوام بالایی دارند، بهتر لباس ها را می شویند و کمتر نیاز به تعویض پیدا می کنند. مخزن های پلاستیکی، ارزان قیمت، ساده و ضعیف هستند. توجه کنید که جنس لعاب های پرسلین ترکیبی از شیشه و استیل می باشد و انتخاب این مورد نیز می تواند گزینه خوبی باشد.

 

جنس مخزن ماشین لباسشویی

 

ماشین لباسشویی تسمه ای یا بدون تسمه

اینکه ماشین لباسشویی خود را تسمه دار انتخاب کنید یا بدون تمسمه، از دیگر پارامترهای مهم در راهنمای خرید ماشین لباسشویی می باشد. قطعاً با خواندن این مورد پی به این موضوع برده اید که لباسشویی تسمه ای به وسیله تسمه فعالیت خود را آغاز می کند و دیگ را به کار می اندازد. در حالی که برای ماشین لباسشویی بدون تسمه، از هیچ نوع اتصال تسمه ای استفاده نشده است.

 

ماشین لباسشویی تسمه ای و مزایای آن

 • از قیمت کمتری نسبت به سایر ماشین های لباسشویی برخوردار است.
 • نسبت به مدل های دیگر، هزینه تعمیرات کمتری دارد.
 • تسمه امنیت دستگاه را در حین نوسانات برق حفظ می کند.
 • انعطاف لباسشویی تسمه ای در ظرفیت بار بیشتر است.

 

لباسشویی تسمه ای و معایب آن

 • صدا و لرزش زیادی دارد.
 • مصرف انرژی لباسشویی تسمه ای بالا است.
 • در مواقع لزوم، نیاز به تعویض تسمه وجود دارد.

 

ماشین لباسشویی بدون تسمه و مزایای آن

 • لرزش و صدای کمتری در حین کارکرد دستگاه مشاهده می شود.
 • میزان مصرف برق در این مدل کمتر است.
 • این مدل دارای عملکردی بهتر و قطعاتی کمتر می باشد.
 • در صفحه نمایش ماشین لباسشویی بدون تسمه، گزینه های بیشتری وجود دارد.

 

عیبی که در ماشین لباسشویی بدون تمسه وجود دارد، این است که اگر بار دستگاه زیاد باشد، به موتور ماشین لباسشویی آسیب جدی وارد می شود.

 

ماشین لباسشویی تمام اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک

در ماشین لباسشویی اتوماتیک و نیمه اتوماتیک تفاوت هایی وجود دارد که شما باید از وجود آن ها مطلع باشید تا در راهنمای خرید ماشین لباسشویی، بتوانید دستگاهی را باب میل و سلیقه خودتان خریداری نمایید. در لباسشویی های نیمه اتوماتیک کاربر باید خودش آب را اضافه کند، لباس ها را در خشک کن دستگاه قرار بدهد و یا تنظیمات پس از شستشو را تنظیم نماید؛ اما در ماشین لباسشویی اتوماتیک تنها با اتصال آب، برق، ریختن مواد شوینده و انتخاب برنامه شستشو، دستگاه کار خود را به صورت خودکار شروع می کند و به صورت اتوماتیک تمامی موارد را تشخیص می دهد. انتخاب نهایی دست خود شماست تا بهترین دستگاه را برای خود خریداری نمایید و از کارکرد آن لذت ببرید.

 

ماشین لباسشویی تمام اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک

 

سهولت استفاده از ماشین لباسشویی

با توجه به اینکه هر روزه مدل های مختلفی از این دستگاه به بازار عرضه می شوند و دارای امکانات و قابلیت های پیشرفته ای هستند. لازم است شما دستگاهی را خریداری کنید که امکان دسترسی و استفاده از برنامه های شستشو راحت و آسان صورت بپذیرد.

 

تعیین کردن قیمت محصول

اگر می خواهید خرید ماشین لباسشویی تا حد زیادی برایتان راحت شود، بهتر است که قبل از خرید لباسشویی قیمتی را برای این محصول در نظر بگیرید. چرا که این موضوع کمک می کند تا شما در هنگام انتخاب سردرگم نشوید و با دیدن مدل های متفاوت انتخاب برایتان سخت نگردد. تعیین کردن میزان بودجه این امکان را در اختیارتان قرار می دهد تا به سراغ مدل هایی در میان رنج قیمت تعیین شده بروید و در میان آن ها بهترین را برگزینید. بدون شک دستگاه هایی با داشتن قابلیت های متفاوت و کیفیت بالاتر، از قیمت های بیشتری نیز برخوردار خواهند بود. از این رو لازم است تا برای خرید ماشین لباسشویی هزینه بیشتری در نظر بگیرید تا بدین صورت محصول خریداری شده بتواند سالیان بیشتری را به شستشوی البسه هایتان بپردازد.

 

در نظر گرفتن فضای قرار گیری

اگر محل زندگی شما کوچک باشد، به احتمال زیاد اندازه و فضا یکی از دغدغه های شما هنگام خریدن ماشین لباسشویی خواهد بود. در اصل فضایی که برای قرار گیری لباسشویی انتخاب می شود، باید به خوبی مورد بررسی قرار بگیرد تا بعد از خرید دستگاه با مشکل کمبود جا مواجه نشوید و مجبور به تعویض این دستگاه سنگین وزن و بزرگ نشوید. به طور معمول، ماشین های لباسشویی 68 سانتی متری هستند و برای نصب کردن باید 15 سانتی متر فضای پشت شان خالی باشد. لازم است بدانید که نصب کردن ماشین لباسشویی از استانداردهای خاصی برخوردار است که حتماً باید رعایت شوند. از جمله این استانداردها می توان به خالی بودن فضای پشت دستگاه اشاره کرد. یا اینکه اگر انتخاب شما ماشین لباسشویی درب از بالا است،

بالای لباسشویی باید به اندازه باز کردن درب دستگاه خالی باشد. در صورتی که دستگاه انتخابی تان درب از جلو باشد، باید حتماً در هنگام نصب دقت کنید که درب لباسشویی رو به دیوار باز نشود. چرا که در چنین شرایطی هنگام داخل یا خارج کردن لباس با مشکل روبه رو خواهید شد. از قرار دادن ماشین لباسشویی در کنار وسایل گرمایشی، به طور حتم خودداری نمایید.

 

در نظر گرفتن فضای قرار گیری

 

خرید از فروشگاه ها و برندهای معتبر محصول

این مورد می تواند به عنوان یکی از مهم ترین آپشن ها در راهنمای خرید ماشین لباسشویی تلقی شود. لذا حتما در حین خرید این دستگاه ناب، شما لباسشویی را از فروشگاه هایی بخرید که سابقه درخشانی از ارائه محصولات اصل و با کیفیت را داشته باشد. به علاوه شما می توانید نام برند ماشین لباسشویی را از اینترنت جستجو کنید و با توجه به نظرات کاربران نیز، به انتخاب خود کمکی شایان نمایید.

از جمله برندهای برتر خارجی این محصول می توان به ماشین لباسشویی، بوش، ال جی، سامسونگ، هیتاچی، بکو، ارچلیک، زیرووات، ایندزیت، دوو و ... اشاره کرد. از میان برندهای پر فروش ایرانی نیز می توان لباسشویی اسنوا، پاکشوما، امرسان، آبسال و ... را نام برد.

 

گارانتی و خدمات پس از فروش

تمامی برندهای معتبری که شناخته شده هستند، لوازم خانگی اصل و با کیفیت را عرضه می کنند؛ بنابراین یکی از فاکتورهای حساس و مهم در راهنمای خرید ماشین لباسشویی این است که دستگاه انتخابی شما از این آپشن برخوردار باشد. در هنگام خرید هر محصولی به ویژه لباسشویی باید سعی شما بر این باشد که فریب سودجویان در بازار را نخورید و از خرید محصولات بدون گارانتی پرهیز کنید. در اصل گارانتی و خدمات پس از فروش علاوه بر این که ضمانتی برای خرید موفق است، شما را از استرس نیز دور نگه می دارد.

 

گارانتی و خدمات پس از فروش

 

چگونگی تشخیص دادن ماشین لباسشویی اصل و تقلبی از یکدیگر

بدون شک تشخیص دادن ماشین لباسشویی اصل از تقلبی، کاری سخت و در برخی مواقع غیر ممکن برای خریداران خواهد بود. لذا ما می خواهیم در راهنمای خرید این دستگاه کارایی، روش تشخیص را برای شما تا حد زیادی ساده و راحت نماییم. همان طور که در بالا نیز به این موضوع اشاره کردیم، تحت هیچ شرایطی نباید فریب زبان چرب و نرم سودجویان در بازار را بخورید. چرا که آن ها دست به هر کاری می زنند تا شما را گمراه کنند و اجناس تقلبی و بی کیفیت را به شما قالب نمایند. بعضی وقت ها مشاهده می شود که برخی از افراد به خاطر پرداخت هزینه ای کمتر، دچار مشکلی بزرگ در خرید می شوند و جنسی را برای خود خریداری می کنند که در نهایت بی کیفیت بودن، از طول عمر بسیار کمی نیز برخوردار می باشد؛ اما اصل و تقلبی بودن ماشین لباسشویی از چه راهی میسر می باشد؟

خوشبختانه این کار نسبتاً آسان است و هر یک از شما می توانید، از طریق اینترنت برند ماشین لباسشویی مورد نظر را جستجو کنید و بدین ترتیب تمام اطلاعات لازم در خصوص اصل بودن آن را به دست بیاورید. برای این منظور با استفاده از شماره مدلی که بر روی دستگاه حک شده است، به صورت انگلیسی در داخل سایت گوگل شماره مدل لباسشویی را جستجو کنید. در صورتی که برند لباسشویی اصلی باشد، سایت معتبر آن شرکت اولین نتیجه جستجو بوده که با وارد شدن به آن می توانید لباسشویی را ببینید که با همان شماره مدل معرفی شده است. در غیر این صورت به هیچ وجه به اصل بودن کالا اعتماد نکنید و از خرید آن صرف نظر نمایید.

 

سایر قابلیت ها و امکاناتی که ماشین لباسشویی باید از آن بهره ببرد؟

اگر می خواهید لباسشویی مد نظر شما از قابلیت های زیادی بهره مند باشد، بهتر است در هنگام خرید این محصول فاکتورهای زیر را نیز مد نظر قرار بدهید.

قفل کودک: برای ایمنی بیشتر کودکان و افراد سالخورده در منزل، بهتر است که دستگاه شما مجهز به چنین آپشنی باشد.

شستشوی سریع ماشین لباسشویی: این برنامه طوری طراحی شده است که دستگاه لباس های شما را در کمتر از 30 دقیقه شستشو داده و خشک می کند.

بخار ماشین لباسشویی: در ماشین لباسشویی های پیشرفته و گران قیمت، این قابلیت تعبیه شده است و وجود آن سبب می شود تا لباس های شما در معرض بخار قرار بگیرند و در نهایت این بخار باعث از بین رفتن لکه ها و بوی نامطبوع لباس ها شود.

اتصال به وای فای: برخی از ماشین ‌های لباسشویی پیشرفته به کاربر اجازه می‌ دهند که از راه دور و از طریق گوشی هوشمند خود، دستگاه را کنترل کنند.

نمایشگر دیجیتال: مجهز بودن دستگاه به نمایشگر دیجیتال، باعث می شود که شما از کل حالت های دستگاه از جمله چراغ های اخطار، اعلام کد خطا، مدت زمان شستشو و ... مطلع شوید.

قابلیت شستشوی حبابی: این ویژگی باعث ایجاد حباب ‌هایی می ‌شود که آب و مواد شوینده را به عمق پارچه می ‌رساند و باعث افزایش کیفیت شستشو و همچنین صرفه‌ جویی در مصرف برق می ‌شود.

 

سایر قابلیت ها و امکاناتی که ماشین لباسشویی باید از آن بهره ببرد؟

 

نتیجه گیری به دست آمده از مقاله

با توجه به نکاتی که در این مطلب ذکر شد، ماشین لباسشویی ای برای شما مناسب است که بسته به نیاز، فضا، تعداد افراد خانواده، انتظارات، سبک شستشو و ... باشد. از این رو نیازی نیست که حتماً شما دستگاهی را بخرید که مجهز به تمام قابلیت های پیشرفته و مدرن باشد. چرا که تحت چنین شرایطی شما باید هزینه خیلی زیادی را صرف خرید برنامه هایی کنید که هیچ نیازی به آن ها نخواهید داشت. به عنوان آخرین کلام در راهنمای خرید ماشین لباسشویی، سعی کنید فاکتورهای درج شده در هنگام خرید را مورد توجه قرار بدهید و با توجه به استانداردهای خاص، خرید موفق و پر استفاده را برای خود رقم بزنید. امید داریم که مطالب ما در این متن، موثر و مفید برای همه واقع شود. با تشکر و خسته نباشی از همراهی گرم شما عزیزان.

درخواست مشاوره

برای مشاوره با متخصصان جهت خرید لوازم خانگی لطفا شماره خود را وارد نمایید، تا به صورت رایگان و در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

درج نظر

مدیران سایت در اسرع وقت نظر شما را درج می کنند. در صورت سوالی بودن مطلب شما، به آن به نحو احسنت پاسخ داده خواهد شد.

هنوز هیچ دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است

تمامی حقوق مادی و معنوی اپلیکیشن و سایت، برای گروه اورجیمال محفوظ می‌باشد.