محمدی 09193755524
رستمی 09193755523
امتیازات این مقاله تاکنون : 5
شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟

دانلود فایل صوتی و پی دی اف علت کار نکردن دور تند ماشین لباسشویی

تمامی متن مقاله علت کار نکردن دور تند ماشین لباسشویی را می توانید به صورت پی دی اف و در قالب یک پادکست گوش دهید. این پادکست قابلیت دانلود نیز دارد. دانلود فایل صوتی - 6.41 MB دانلود پی دی اف - 962.26 KB
اشتراک گذاری برای دوستان و همراهان

علت کار نکردن دور تند ماشین لباسشویی

تاریخ آخرین به روز رسانی : ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ یکشنبه
علت کار نکردن دور تند ماشین لباسشویی
چکیده این مقاله: در این مطلب از اورجیمال مگ قصد داریم که به بررسی ۹ علت کار نکردن دور تند ماشین لباسشویی بپردازیم و در نهایت روش‌های رفع آنها را بیان کنیم. پس با ما همراه باشید.
 • زمان مطالعه : 7 دقیقه
 • 0 نظر
 • 247 بازدید

در هر یک از مدل های ماشین لباسشویی دورهایی تعبیه شده است که وظیفه گرفتن رطوبت و تا حدی خشک کردن البسه ها را بر عهده دارند. در این دستگاه دور تند در سرعت های متفاوتی تنظیم شده و کاربر در حد نیاز خود و به دلخواه هر یک از آن ها را برای شستشوی لباس هایش انتخاب می کند. در کل دور تند آخرین کار مختص به ماشین لباسشویی است که در صورت کار نکردن آن، با خشک نشدن لباس ها و چروک شدن آن ها رو به رو خواهید شد؛ اما اینکه چه دلایلی می تواند، باعث کار نکردن دور تند ماشین لباسشویی باشد، شاید برایتان سؤال باشد؛ بنابراین در این مطلب قصد داریم تا سوال ذهنی اکثر شما عزیزان را برطرف کنیم و با ارائه دلایل و راهکارها در خدمت شما باشیم.

 

چرا دور تند ماشین لباسشویی کار نمی کند؟

 1. بی توجهی کردن به ظرفیت لباسشویی
 2. گرفتگی شلنگ تخلیه آب
 3. مسدود شدن پمپ تخلیه
 4. وجود نوسانات برق
 5. تنظیم نادرست برنامه خشک کن
 6. خراب شدن هیدروستات
 7. معیوب شدن تسمه
 8. ایراد در برد
 9. خراب شدن موتور

 

چرا دور تند ماشین لباسشویی کار نمی کند

 

توجه نکردن به ظرفیت ماشین لباسشویی

بارها و بارها این نکته کلیدی در مقالات مرتبط به ماشین لباسشویی ذکر شده است که هر دستگاهی باید با توجه به ظرفیت تعیین شده ای که دارد، لباس درونش قرار داده شود. در غیر این صورت باید شاهد مشکلاتی برای لباسشویی باشید. اگر می خواهید لباسشویی شما عمر بیشتری داشته باشد، باید همیشه کمتر از حدی که برای دستگاه تعیین شده داخل آن لباس بگذارید. در صورت عدم توجه به این موضوع و گذاشتن بیش از حد لباس درون دستگاه، ماشین مجبور است که برای بهتر کار کردن به موتور و دیگر قطعات فشار بیشتری بیاورد و دچار مشکل شود. از این رو امکان دارد، یکی از دلایل کار نکردن دور تند این دستگاه، عدم توجه به ظرفیت لباسشویی باشد.

 

انسداد و گرفتگی در شلنگ تخلیه آب دستگاه

از دیگر مواردی که می تواند باعث کار نکردن دور تند ماشین لباسشویی گردد، انسداد و گرفتگی در شلنگ تخلیه آب ماشین لباسشویی می باشد. چرا که این گرفتگی باعث عدم تخلیه آب دستگاه و در نهایت باقی ماندن آب در لباسشویی و جذب آن به لباس ‌ها و خشک نشدن آن ها خواهد گردید. برای رفع انسداد، شما می‌ توانید با چک کردن شلنگ تخلیه آب و رفع گرفتگی‌ های شلنگ، مشکل را برطرف سازید.

 

انسداد و گرفتگی در شلنگ تخلیه آب دستگاه

 

مسدود شدن پمپ تخلیه دستگاه

بدون شک تخلیه نمودن آب کثیف لباسشویی، بر عهده پمپ تخلیه می باشد. لذا اگر هر گونه ایراد و مشکلی در این قسمت وجود داشته باشد، عمل تخلیه ماشین لباسشویی نیز با مشکل مواجه شده و خشک‌ کن دستگاه درست انجام نمی ‌شود. در برخی از مواقع گیر کردن اشیاء کوچک و ریز در داخل پمپ و یا جمع شدن پرز لباس ها باعث انسداد و گرفتگی این قطعه و در مجموع به وجود آمدن مشکل در دور تند ماشین لباسشویی می ‌شود. راهکار این مشکل خیلی راحت، با جدا کردن پمپ تخلیه و پاک و تمیز کردن آن صورت می گیرد.

 

وجود نوسانات برق در ساختمان

در واقع نوسانات برقی که در ساختمان رخ می دهد، می تواند باعث آسیب رساندن و خرابی بسیاری از وسایل برقی خانگی گردد. این نوسانات باعث سوختگی و یا خرابی پریزها می شود و یا گاهی قطعی جریان را به همراه دارد. از این رو با بروز نوسان برق، دیگ ماشین لباسشویی نمی تواند با سرعت بالا بچرخد و در نتیجه دور تند دستگاه کار نمی کند. در این خصوص و برای رفع مشکل، باید حتماً از یک برقکار ماهر و متخصص کمک بخواهید.

 

عدم تنظیم صحیح برنامه خشک کن ماشین لباسشویی

شما باید هنگام روشن کردن لباسشویی، تنظیمات درست و برنامه شستشوی مختص به لباس ها را انتخاب کنید؛ زیرا در غیر این صورت، تنظیم نکردن درست برنامه، می تواند دلیلی برای کار نکردن دور تند لباسشویی باشد. از این رو حتماً در حین استفاده از دستگاه، شما باید در مرحله اول با توجه به جنس البسه که در دستگاه قرار داده ‌اید، برنامه شستشوی ماشین لباسشویی را تنظیم و نهایی سازید. اگر در این خصوص زیاد آگاهی ندارید، می ‌توانید از دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی نیز برای تنظیم درست برنامه دستگاه کمک بگیرید تا اختلالی در این مورد و بروز مشکل در دستگاه رخ ندهد. توجه داشته باشید که متناسب نبودن برنامه انتخابی ماشین لباسشویی در مقایسه با جنس البسه در دستگاه، اختلال در عملیات شستشو و در نهایت ایراد در عملکرد خشک‌ کن ماشین لباسشویی را به وقوع خواهد پیوست. پس بی تفاوت از کنار این مسئله مهم و حساس عبور نکنید.

 

عدم تنظیم صحیح برنامه خشک کن ماشین لباسشویی

 

خراب شدن هیدروستات لباسشویی

این قطعه در لباسشویی، میزان آب درون دیگ ماشین و آب ورودی لباسشویی را اندازه گیری می کند. در صورت آسیب دیدن این قطعه، دور تند کار نکردن دستگاه شکل می گیرد و تحت چنین شرایطی باید هیدروستات معیوب شده توسط تعمیرکار ماهر تعویض گردد.

 

عیب پیدا کردن تسمه ماشین لباسشویی

اگر تسمه در لباسشویی شل شده یا جدا شده باشد، سبب کار نکردن دور تند لباسشویی خواهد شد. برای بررسی کردن تسمه، ماشین لباسشویی را از برق بکشید و آن را از دیوار فاصله بدهید. سپس تسمه ها را بررسی کنید، هر گونه تسمه شل یا شکسته را تعویض کنید. باز هم اگر در این خصوص توانایی لازم را ندارید، توصیه می شود حتماً از افراد ماهر کمک بخواهید.

 

ایراد در برد الکترونیکی دستگاه

وجود ایراد در این قطعه حساس که فرمان ها را به سایر قطعات دیگر در ماشین لباسشویی صادر می کند، باعث ایراد و مشکل در عملکرد خشک ‌کن دستگاه و خیس باقی ماندن لباس‌ ها خواهد شد. در صورت اطمینان از خرابی برد و با توجه به حساس بودن آن، بهتر است که رفع این مشکل و ایراد دستگاه را به یک تکنسین ‌کار مجرب بسپارید تا مشکل در اسرع وقت و تضمینی برطرف گردد.

 

خرابی موتور ماشین لباسشویی

آخرین مورد از علت کار نکردن دور تند ماشین لباسشویی، به خراب شدن موتور دستگاه ربط پیدا می کند. چون که بروز مشکل در موتور دستگاه، می تواند به طور کل عملکرد خشک شدن لباس ها را مختل کند. بررسی کردن، تعمیر و یا تعویض موتور لباسشویی باید حتماً توسط متخصصین انجام شود.

 

جمع بندی کلی مقاله

در مطلب فوق 8 علت کار نکردن دور تند ماشین لباسشویی همراه با راهکارهای هر کدام بیان شد. بهتر است که در صورت بروز چنین مشکلی برای لباسشویی تان، بررسی کنید و ببینید کدام یک از دلایل باعث کار نکردن دور تند ماشین لباسشویی شما هستند و سپس در صورت لزوم از تعمیرکار متخصص درخواست کمک کنید. توصیه می شود که با نگهداری کردن صحیح و استاندارد از این دستگاه کارایی، میزان بروز مشکلات را تا حد زیادی کاهش دهید و به طول عمر دستگاه کمک شایانی کنید. از اینکه در مقاله علت کار نکردن دور تند ماشین لباسشویی، با ما همراه بودید متشکریم.

درخواست مشاوره

برای مشاوره با متخصصان جهت خرید لوازم خانگی لطفا شماره خود را وارد نمایید، تا به صورت رایگان و در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

درج نظر

مدیران سایت در اسرع وقت نظر شما را درج می کنند. در صورت سوالی بودن مطلب شما، به آن به نحو احسنت پاسخ داده خواهد شد.

هنوز هیچ دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است

تمامی حقوق مادی و معنوی اپلیکیشن و سایت، برای گروه اورجیمال محفوظ می‌باشد.