محمدی 09193755524
رستمی 09193755523
امتیازات این مقاله تاکنون : 5
شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
اشتراک گذاری برای دوستان و همراهان

آموزش کامل اندازه گیری ابعاد تلویزیون به اینچ

تاریخ آخرین به روز رسانی : ۱۴۰۱/۱۲/۶ شنبه
آموزش کامل اندازه گیری ابعاد تلویزیون به اینچ
چکیده این مقاله: امروزه تلویزیون ها در ابعاد و اندازه های مختلفی در بازار موجود می باشند.برای داشتن خریدی ایده آل آموزش کامل اندازه گیری ابعاد تلویزیون به اینچ را کامل شرح می دهیم.
  • زمان مطالعه : 9 دقیقه
  • 0 نظر
  • 180 بازدید

آموزش کامل اندازه گیری ابعاد تلویزیون به اینچ

امروزه در همه ی فروشگاه ها تلویزیون ها با انواع سایز و مدل و برند موجود است و ممکن است انتخاب آن ها برایتان سخت باشد; به خصوص سایزها و ابعاد آن که کار بسیار سختی است که کدام سایز برای خانه شما مناسب است یا اینکه میز و ساندبار برای جای گیری مناسب باشند; ابعاد تلویزیون برای کسانی که با اینچ و سایز آشنایی ندارند بسیار نامفهوم می‌باشد. پس ما در این مقاله نتیجه گرفتیم برای کمک به شما در انتخاب یک مدل عالی و مناسب مطالبی در مورد ابعاد تلویزیون و محاسبات آن شرح دهیم.

 

ابعاد تلویزیون

تلویزیون ها از جمله محصولاتی هستند که هر ساله در مدل ها و اندازه های مختلف روانه بازار می‌شوند; اهمیت این موضوع زمانی مشخص می‌شود که شما مکانی کوچک برای قرار دادن تلویزیون بانه ارزان در اختیار داشته باشید یا تمایل دارید یک میز متناسب با سایز تلویزیون خود خریداری کنید; شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد هنگامی که فروشنده ها می‌گویند این تلویزیون 50 اینچ است این سؤال در ذهن شما ایجاد شده باشد که ابعاد عرض و ارتفاع آن بر حسب سانتی متر چه قدر است؟ به طور معمول سازنده‌ها از اندازه‌های 32، 40، 43، 49، 55، 65، 75 و… که اندازه هایی ثابت در بیشتر تلویزیون‌ها مثل سونی، ال جی، سامسونگ و دیگر برند می باشد استفاده می کنند; که این ابعاد بدون در نظر گرفتن قاب تلویزیون در همه برندها ثابت است البته ممکن است در برخی مدل های جدید که به اصطلاح بدون قاب هستند اندازه صفحه نمایش نسبت به سایر مدل ها کمی بیشتر باشد.

 

روش های برای به دست آوردن ابعاد تلویزیون

بهتر است بدانید که وقتی گفته می‌شود ابعاد تلویزیون 65 اینچ است یعنی قطر مورب آن 65 اینچ می باشد; پس باید بدانید که عرض و ارتفاع یک تلویزیون 65 اینچی به ترتیب 56.65 و 31.87 اینچ است; برای اینکه به راحتی اینچ را به سانتی متر تبدیل کنید به شما آموزش های داده می‌شود; هر اینچ برابر است با 2.54 سانتی متر و برای به دست آوردن اندازه دقیق صفحه نمایش بر حسب سانتی متر هر دو عدد را در 2.54 ضرب کنید; به این ترتیب ارتفاع و عرض یک تلویزیون 65 اینچ بر حسب سانتی متر به ترتیب 143.90 و 80.94 می باشد; ارتفاع تلویزیون 120 اینچ 58.7 اینچ است که آن را در 2.54 ضرب می‌کنیم که 149.098 سانتی متر حاصل می‌شود; (58.7×2.54=149.098).

برای خرید تلویزیون از بانه یا گناوه ، معمولا عرض تلویزیون 120 اینچ 104.3 اینچ است که آن را در 2.54 ضرب می‌کنیم که 264.922 سانتی متر حاصل می‌شود; (104.3×2.54=264.922) در ضمن باید توجه داشته باشید که این ابعاد تلویزیون و محاسبات به دست آمده مربوط به صفحه نمایش می‌باشد; در هر تلویزیون باید اندازه قاب تلویزیون را هم مدنظر داشته باشید که بستگی به مارک و نوع تلویزیون متفاوت است.

 

محبوب ترین سایز و ابعاد تلویزیون

باید گفت که تلویزیون ها دارای ابعاد و سایزهای مختلفی هستند; ولی برخی این سایزهای به شدت پر فروش بوده و محبوبیت زیادی دارند; ابعاد تلویزیون 43، 49، 55 و 65 اینچ جزو محبوب ترین و مقرون به صرفه ترین قیمت تلویزیون بانه سامسونگ خریداری شده توسط مشتریان بوده اند که در این بین اندازه تلویزیون 55 اینچ بیشترین میزان فروش را داشته است که دلیل آن به تطابق این سایز با متراژ خانه های ایرانی و قیمت مناسب آن نسبت به سایرین می‌باشد.

 

ابعاد تلویزیون 28 اینچ

با محاسبات انجام شده باید گفت که عرض و ارتفاع تلویزیون های 28 اینچ به ترتیب 62 و 34.9 سانتی متر می‌باشد; که بیشتر برای مانیتور کامپیوتر یا سیستم های مداربسته مورد استفاده قرار می گیرد; ابعاد تلویزیون 28 اینچ به گونه ای طراحی شده که به آسانی در فضاهای کوچک مثل روی میز یا قفسه ها جای می‌گیرد.

 

ابعاد تلویزیون 32 اینچ

ابعاد تلویزیون‌ 32 اینچ به ترتیب 71 و 39.9 سانتی متر برای عرض و ارتفاع می باشد; تلویزیون های 32 اینچ یک تلویزیون مناسب برای یک اتاق نشیمن کوچک به حساب می آید; این در حالی است که بسیاری از مردم نمایشگرهای بزرگتر را ترجیح می دهند; تلویزیون 32 اینچی به اندازه کافی بزرگ است که از فاصله چند متر به تماشا آن بپردازید.

 

ابعاد تلویزیون 43 اینچ

عرض و ارتفاع تلویزیون های 43 اینچ به ترتیب 95.2 و 53.5 سانتی متر می‌باشد; ابعاد تلویزیون 43 اینچ به گونه ای است که برای متراژ های 15 تا 25 متری مورد استفاده قرار می‌گیرد و بیشتر در خانه های آپارتمانی، اتاق خواب های بزرگ، فروشگاه ها و گیم نت ها مورد استفاده واقع می‌شود.

 

ابعاد تلویزیون 49 اینچ

عرض و ارتفاع تلویزیون 49 اینچ به ترتیب 108.48 و 61.02 سانتی متر بوده که برای فضاهای 20 تا 30 متری بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد; تلویزیون های 49 اینچ به دلیل قیمت پایین تر و ابعاد تلویزیون متناسب تری که با طراحی خانه های ایرانی دارند بیشتر توسط خریداران مورد توجه واقع می‌شود.

 

ابعاد تلویزیون 50 اینچ

عرض و ارتفاع تلویزیون‌های 50 اینچ به ترتیب 110.7 و 62.3 سانتی متر می‌باشد; این ابعاد تلویزیون که برای متراژهای 20 تا 35 متری مورد استفاده قرار می‌گیرد و در پذیرایی ها، رستوران ها، سالن های انتظار مورد استفاده واقع می‌شود.

 

ابعاد تلویزیون 55 اینچ

تلویزیون‌های 55 اینچ جزو پرفروش ترین سایزها و ابعاد تلویزیون در ایران به حساب می‌آید که بیشتر مدل های مختلف نیز در این اندازه وارد کشور می‌شوند زیرا قیمت و خرید تلویزیون ال جی صرفه اقتصادی بسیار بالایی دارد و اندازه عرض و ارتفاع تلویزیون‌های 55 اینچ به ترتیب 121 و 68.5 سانتی متر می‌باشد.

 

ابعاد تلویزیون 65 اینچ

عرض و ارتفاع تلویزیون های 65 اینچ به ترتیب 143.90 و 80.94 سانتی متر می‌باشد; این ابعاد تلویزیون برای متراژهای 50 تا 65 متری مورد استفاده قرار می‌گیرد; و اغلب در خانه های لوکس،مجتمع های تجاری، سالن و پذیرایی های رستوران مورد استفاده واقع می‌‌شود.

 

ابعاد تلویزیون 75 اینچ

تلویزیون‌های 75 اینچی از جمله تلویزیون‌هایی با سایز بزرگ به حساب می ‌آيند که دارای پهنای ۱۶۶.۱ سانتی‌متری و ارتفاع ۹۳.۵ سانتی‌متری هستند; این سری از تلویزیون‌ها به واسطه ابعاد بزرگتر می‌توانند کیفیت تصویر بهتری را با زاویه دید گسترده‌تر به نمایش بگذارند; البته شما برای استفاده از این نوع ابعاد تلویزیون به محیط بزرگ‌ تری هم نیاز دارید چون برای تجربه بهترین کیفیت باید حداقل فاصله ۳.۵ تا ۴.۵ متری را از آن رعایت کنید.

 

ابعاد میز تلویزیون

همه‌ی شما به خوبی می‌دانید که تلویزیون ها یا روی پایه قرار می گیرد یا آن را به صورت دیواری نصب می‌کنند که برای نصب روی دیوار از براکت های ثابت، متحرک یا دو بازو استفاده می‌شود که ظاهر جمع و جور تری داشته و می تواند جلوه خوبی به محیط ببخشد; ولی در اینجا هدف اصلی پرداختن به میزهای تلویزیون های می باشد که امروز در انواع طرح ها و رنگ های مختلف به صورت های چوبی، شیشه ای، فلزی و … در بازار موجود می باشد; میزهای تلویزیون استاندارد معمولاً به نحوی ساخته می شوند که امکان قرار دادن همه ی ابعاد تلویزیون روی آنها وجود دارد ولی گاهی تولیدکنندگان برای جلب رضایت مشتری و همچنین کاستن از وزن میزها محصولات خود را کم عرض تر از استاندارد اصلی عرضه می کنند که گاهی برای خریدار دردسرساز می شود.

برای خرید بهترین میز تلویزیون متناسب با نیاز خود باید دو نکته را مد نظر داشته باشید یکی عرض یا همان پهنای تلویزیون و دیگری میزان فضای اشغال شده پایه ها از پهلو; تلویزیون هایی با پایه خرچنگی، دوشاخه و منحنی فضای بیشتری از میز را اشغال می کنند پس اگر تلویزیون شما، یکی از این سه دسته پایه را دارد باید دقت بیشتری در هنگام خرید میز داشته باشید; البته اگر تمایل به قرار دادن ساندبار روی میز تلویزیون هم هستید باید این مورد را در حین خرید میز مد نظر داشته باشید.

 

جمع بندی

ما در این مقاله به نقد و بررسی ابعاد تلویزیون پرداختیم و آن ها را متناسب با سایزهای استاندارد محاسبه کردیم. با توجه به این روش ها می‌توانید یک تلویزیون با سایز مناسب را انتخاب کنید.

درخواست مشاوره

برای مشاوره با متخصصان جهت خرید لوازم خانگی لطفا شماره خود را وارد نمایید، تا به صورت رایگان و در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

درج نظر

مدیران سایت در اسرع وقت نظر شما را درج می کنند. در صورت سوالی بودن مطلب شما، به آن به نحو احسنت پاسخ داده خواهد شد.

هنوز هیچ دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است

تمامی حقوق مادی و معنوی اپلیکیشن و سایت، برای گروه اورجیمال محفوظ می‌باشد.