محمدی 09193755524
رستمی 09193755523
امتیازات این مقاله تاکنون : 5
شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
اشتراک گذاری برای دوستان و همراهان

تلویزیون آنالوگ چیست

تاریخ آخرین به روز رسانی : ۱۴۰۱/۱۲/۶ شنبه
تلویزیون آنالوگ چیست
چکیده این مقاله: تلویزیون آنالوگ چیست
  • زمان مطالعه : 6 دقیقه
  • 0 نظر
  • 275 بازدید

تلویزیون آنالوگ چیست

شاید تا به حال دقت نکرده باشید اما تماشای تلویزیون از زوایای مختلف می تواند نتیجه جالبی نداشته باشد ، اما تلویزیون های ال جی از زاویه دید گسترده برخوردار هستند . علت این مزیت استفاده از پنل IPS است که این امکان را برای ما فراهم آورده تا بتوانیم از هر نقطه در محل به تماشای تلویزیون بپردازیم و از محتوای آن لذت ببریم. در ادامه می‌خواهیم به صورت تخصصی در مورد تلویزیون آنالوگ صحبت کنیم پس تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

تلویزیون آنالوگ

در تعریف تلویزیون آنالوگ چیست باید گفت که تلویزیون دیجیتال نسل جدید تلویزیون‌ها بوده و همانطور که از نامش مشخص است در این دستگاه خبری از سیگنال آنالوگ نیست; به طور کلی تلویزیون های دیجیتال در داخل خود یک گیرنده دیجیتال دارند و بدون هیچ دستگاه و تجهیزات اضافی می توانند به شبکه‌های دیجیتالی دسترسی داشته باشند. که شما با توجه به قیمت و خرید تلویزیون ال جی و همینطور گرفتن قیمت و خرید تلویزیون سونی از امکانات گفته شده بهره مند شوید. عکس های دیجیتالی همان صفر و یک باینری هستند که در ساعت دیجیتالی، اهم متر دیجیتال و چراغ قرمز راهنمایی و رانندگی نیز مورد استفاده قرار می گیرند; دیجیتال بر مبنای فشرده سازی اطلاعات کار می کند; به طور کلی اطلاعات ارسالی مانند صدا، دیتا و ویدیو به روش فشرده سازی وارد کانال فرکانسی دیجیتال می شوند; در نحوه کار با سیستم های دیجیتال شرایط به این صورت است که فرستنده می تواند چندین نوع اطلاعات و شبکه را به صورت همزمان ارسال نماید; در این سیستم ها امکان ارسال صدا به صورت کد شده یا دیجیتال وجود دارد. در ادامه باید گفت اگر به دنبال تلویزیون دیجیتال با کیفیت بالا می‌گردید پیشنهاد ما خرید تلویزیون از بانه یا گناوه است.

مشکل تلویزیون آنالوگ

وجود برفک در تصویر یکی از مهمترین مشکلاتی است که برای تلویزیون های آنالوگ دیده می‌شود اما در تلویزیون دیجیتال وجود ندارد; در واقع سیگنالهای آنالوگ نویز را می‌پذیرند و این موضوع سبب می‌شود تا در، دیوار، آهنربا، فلز و هر اشیای دیگری روی کیفیت تلویزیون تاثیر بگذارند; از سوی دیگر بعد مسافت نیز سبب کاهش کیفیت تلویزیون آنالوگ می شود; تنظیمات تلویزیون آنالوگ باید به دقت صورت بگیرد به طور کلی اگر تنظیمات و فرکانس خاصی روی این تلویزیون‌های دیده نشود در نهایت تلویزیون برفکی خواهد بود اما بررسی ها نشان می دهد که حتی با تنظیمات زیاد باز هم “تلویزیون آنالوگ” کیفیت اصلی را ندارد; آنالوگ به صورت پیوسته و متغیر در زمان در حال تغییر هستند; در واقع این سیگنال ها در طول زمان مشخص کم و زیاد می‌شوند. این تغییرات لحظه ای سبب می شود تا کیفیت تصویر کاهش یابد. اگر می‌خواهید با قیمت مناسب تلویزیون خریداری کنید پیشنهاد می‌کنیم به بانه سر بزنید چون در آنجا می‌توانید تلویزیون بانه ارزان خریداری کنید.

تفاوت تلویزیون آنالوگ با دیجیتال

تلویزیون های آنالوگ دارای سیگنال های آنالوگ هستند، که به صورت پیوسته تغییر می‌کند یعنی تغییرات این تلویزیون در لحظه بوده و عوامل زیادی روی کیفیت آنها تأثیر می‌گذارد و به این ترتیب وجود نویز و یا عدم کیفیت در صدا و تصویر از مواردی است که در تلویزیون های آنالوگ دیده می شود; اما شرایط کار تلویزیون دیجیتال کاملا متفاوت است در تلویزیون های دیجیتال سیگنال ها در قالب های فشرده شده و کد شده از طریق آنتن دریافت شده و در نهایت تلویزیون آنها را رمز گشایی می کند. به طور کلی اطلاعات تبدیل به بیت های صفر و یک شده و بعد مسافت روی کیفیت تلویزیون تاثیر نمی‌گذارد از سوی دیگر ارسال و دریافت اطلاعات بیشتر به صورت همزمان در تلویزیونهای دیجیتال وجود خواهد داشت و کیفیت صدا نیز بهتر شده و تصویر نیز رویکرد بهتری خواهد داشت; اطلاعات متنی مثل اطلاعات کانال ها و سایر موارد نیز در این تلویزیون ها ارسال می شود و از سوی دیگر تنظیم کانال ها برای تلویزیون های دیجیتال بسیار آسان است. برای اطلاع از قیمت تلویزیون بانه سامسونگ بر روی لینک کلیک کنید.

کیفیت تصویر تلویزیون آنالوگ بهتر است یا دیجیتال؟

کیفیت تصویر در تلویزیون دیجیتال قطعاً بهتر از تلویزیون های آنالوگ است; دقت کنید که تلویزیونهای دیجیتال نیاز به گیرنده دیجیتال جداکننده ندارند; از سوی دیگر این تلویزیون ها امکان ارسال تصویر رادیویی و بسیاری از اطلاعات متنی را خواهند داشت; کیفیت تلویزیون های دیجیتال تا HD بالا رفته و همینطور کیفیت صدا نیز دو برابر تلویزیون های آنالوگ است خوشبختانه در تلویزیونهای دیجیتال امکان پیاده سازی راهنمای کانال ها ی آی پی جی نیز وجود دارد; در تلویزیونهای دیجیتال خبری از نویز نبوده و همینطور خطوط عمودی و افقی در تصویر ایجاد نمی شود; تصاویر کیفیت بالایی داشته و دچار مشکل سایه نخواهد شد; تصاویر با رنگ واقعی خود نمایش داده می شود و بعد مسافت روی کیفیت تصویر تاثیری نمی گذارد.

تفاوت و مقایسه تلویزیون آنالوگ و دیجیتال از نظر انتقال سیگنال

سیگنال‌ها، تعیین کننده‌ترین موضوع در تفاوت های تلویزیون های آنالوگ و دیجیتال هستند; در فناوری آنالوگ، سیگنال و امواج به همان شکل اولیه خود ضبط و استفاده می‌شوند; یک دستگاه ضبط صوت با سیگنال آنالوگ را فرض بگیرید که با میکروفون صدای شما را دریافت و روی یک نوار کاست ضبط می‌کند; این کار توسط یک سیگنال تلویزیون آنالوگ انجام می‌شود; اما سیگنال دیجیتال به شکل موج مربعی منتشر می‌شود. در واقع ابتدا به صورت موج آنالوگ شکل می‌گیرند و سپس به اعداد صفر و یک تبدیل می‌شوند و می‌توانند روی دستگاه‌های دیجیتال ذخیره شوند.

سیگنال قوی تلویزیون آنالوگ

سیگنال های تولید شده در تلویزیون دیجیتال قطعاً قدرتمندتر است; دقت کنید که اساس کار این تلویزیون‌ها بر مبنای فشرده سازی اطلاعات بوده و روش‌های فشرده‌سازی کاملاً به روز، سبب می‌شود تا سرعت و قدرت تولید سیگنال بیشتر شود; از سوی دیگر در تلویزیون های آنالوگ خبری از فشرده‌سازی نبوده و هنوز از روش‌های 

سنتی استفاده می‌شود; که بعد مسافت روی کیفیت تصاویر تاثیرات زیادی می‌گذارد و به طور کلی در تلویزیون های دیجیتال سیگنال های تولید شده قدرت بسیار بالایی دارد و پهنای باند آن ها بسیار زیاد خواهد بود.

جمع بندی

نکته مهم تر در تلویزیون آنالوگ اینکه در تلویزیونهای دیجیتال که باید به آن دقت کنید، عملیات دریافت سیگنال به صورت اتوماتیک انجام شده و نیاز به تنظیمات خاصی ندارد و نخواهد داشت; این موضوع سبب می‌شود تا این تلویزیونها یکی از بهترین مواردی باشند که خریداران می‌توانند با خیال راحت آن را انتخاب کنند.

درخواست مشاوره

برای مشاوره با متخصصان جهت خرید لوازم خانگی لطفا شماره خود را وارد نمایید، تا به صورت رایگان و در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

درج نظر

مدیران سایت در اسرع وقت نظر شما را درج می کنند. در صورت سوالی بودن مطلب شما، به آن به نحو احسنت پاسخ داده خواهد شد.

هنوز هیچ دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است

تمامی حقوق مادی و معنوی اپلیکیشن و سایت، برای گروه اورجیمال محفوظ می‌باشد.