محمدی 09193755524
رستمی 09193755523
امتیازات این مقاله تاکنون : 5
شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟

دانلود فایل صوتی و پی دی اف نحوه کانال یابی دیجیتال تلویزیون سامسونگ

تمامی متن مقاله نحوه کانال یابی دیجیتال تلویزیون سامسونگ را می توانید به صورت پی دی اف و در قالب یک پادکست گوش دهید. این پادکست قابلیت دانلود نیز دارد. دانلود فایل صوتی - 6.89 MB دانلود پی دی اف - 927.74 KB
اشتراک گذاری برای دوستان و همراهان

نحوه کانال یابی دیجیتال تلویزیون سامسونگ

تاریخ آخرین به روز رسانی : ۱۴۰۲/۱/۹ چهارشنبه
نحوه کانال یابی دیجیتال تلویزیون سامسونگ
چکیده این مقاله: نحوه کانال یابی دیجیتال تلویزیون سامسونگ با انجام یک سری اقدامات اصولی در تنظیمات گیرنده سامسونگ انجام می شود که قصد داریم در این مطلب به بیان آن روش ها بپردازیم.
  • زمان مطالعه : 6 دقیقه
  • 0 نظر
  • 408 بازدید

تلویزیون هایی که در بازار موجود هستند معمولاً دارای سیستم گیرنده دیجیتال می‌باشند؛ یعنی اینکه در آن ها گیرنده ای برای کانال های دیجیتال اتخاذ شده است تا شبکه های Broadcast محلی را دریافت کند؛ در تلویزیون ها از سیستم گیرنده دیجیتال جامع استفاده می شود و تلویزیونی که برای مناطق خاورمیانه و یا اروپا تولید شده است می تواند در داخل کشور نیز گیرنده کانال ها باشد؛ زمانی که می‌خواهید تلویزیونی را خریداری کنید از وجود گیرنده دیجیتال مطلع شوید، چرا که بسیار کاربردی است؛ ما در این مقاله می خواهیم کانال یابی دیجیتال تلویزیون سامسونگ را آموزش دهیم.

 

کانال یابی دیجیتال تلویزیون سامسونگ

فکر کنید که تلویزیون را خریداری کردید و قصد نصب و روشن کردن آن را دارید، تلویزیون را به برق وصل کرده و سپس قبل از روشن کردن آن کابل آنتن را به آن یعنی به پورت RF وصل کنید؛ تلویزیون را روشن کرده و وارد قسمت تنظیمات شوید. در آن قسمت هم گزینه Broadcasting را انتخاب کنید که بسته به برند و سیستم عامل تلویزیون این قسمت شاید کمی متفاوت باشد برای مثال به جای Broadcasting گزینه ای چون Search Channel و … باشد ولی روش برای هر کدام از آنها یکی است و فقط نام گذاری متفاوت شده است؛ وقتی وارد بخش Broadcasting شدید گزینه Channel را مشاهده می کنید که در جلوی آن Analog نوشته شده است و زمانی که استارت یا scan را می زنید فقط کانال های آنالوگ را جستجو می کند که معمولاً تعداد کمی هم دارند؛ می توان گفت این کار باعث می شود که به راحتی گیرنده دیجیتال خود را فعال کنید؛ و این هم آموزش کانال یابی دیجیتال تلویزیون سامسونگ.

 

کانال یابی دیجیتال تلویزیون سامسونگ

 

اهمیت کانال یابی دیجیتال تلویزیون سامسونگ

کانال یابی دیجیتال تلویزیون سامسونگ پس از نصب آنتن و راه اندازی تلویزیون از پر اهمیت ترین اقدامات به شمار می‌آید. روند ارتباط بین گیرنده و دیجیتال تعبیه شده در آن پس از اتصال آنتن از طریق کانال یابی یا راه اندازی دیجیتال تلویزیون سامسونگ صورت می‌گیرد؛ سری جدید تلویزیون‌های سامسونگ مانند دیگر برند‌ها بطور اتوماتیک مجهز به گیرنده دیجیتال بوده و از این رو با یک کانال یابی ساده می‌توان به شبکه‌های تحت پوشش دیجیتال دسترسی داشت. در سیستم عامل تلویزیون سامسونگ از میانبری به نام Smart Hub استفاده شده که دسترسی سریع به برنامه‌ها و تنظیمات این دستگاه را فراهم می کند.

 

نحوه کانال یابی دیجیتال تلویزیون سامسونگ

 کانال یابی دیجیتال تلویزیون سامسونگ با توجه به دسترسی‌های انجام شده در طراحی این دستگاه به دو صورت دستی و اتوماتیک صورت می‌گیرد؛ پس از نصب آنتن و انجام تنظیمات اولیه تلویزیون سامسونگ مثل زبان، کشور مربوطه و موارد دیگر با توجه به مراحل زیر کانال یابی دیجیتال سامسونگ را شروع می‌کنیم؛ کانال یابی تلویزیون سامسونگ بطور اتوماتیک؛ پس از اطمینان از تجهیز بودن تلویزیون به گیرنده دیجیتال با ورود به تنظیمات و استفاده از میانبر Smart Hub و اجرای مراحل زیر کانال یابی اتوماتیک را انجام دهید؛ پس از دسترسی به آیتم منو در این بخش گزینه Source Menu را انتخاب کنید و در قسمت Setting گزینه Channel Setting را برگزینید. سپس آیتم Auto Store یا Automatic Scan را انتخاب کنید؛ در این مرحله عمل کانال یابی و جستجوی کانال شروع شده و در پایان لیست کانال‌ها قابل مشاهده است؛ نمایان شدن گزینه Channel Set Up Complete نشاندهنده‌ی اتمام کانال یابی بطور کامل است؛ با انجام این مرحله به ترتیب کانال یابی دیجیتال تلویزیون سامسونگ و همین طور راه اندازی گیرنده دیجیتال سامسونگ به ‌طور کاملاً اصولی صورت می‌گیرد.

 

نحوه کانال یابی دیجیتال تلویزیون سامسونگ

 

کانال یابی دیجیتال تلویزیون سامسونگ به‌طور دستی

در نحوه راه اندازی گیرنده دیجیتال سامسونگ بصورت دستی نیز باید تنظیمات ابتدایی تلویزیون مثل نصب آنتن و اتصالات برق و تصویر انجام شده باشد؛ پس از گذراندن این مراحل با روشن کردن تلویزیون وارد منوی تنظیمات شده و آیتم‌های channel settings یا broadcasting را انتخاب کنید؛ پس از ورود به این بخش از تنظیمات گزینه expert settings را انتخاب و در بخش تنظیم کانال‌ها آیتم manual tuning را برگزینید؛ دسترسی به کانال یابی دستی برای شما ایجاد شده و با وارد کردن فرکانس شبکه مدنظر در بخش new یا انتخاب آن از لیست فرکانس‌ها کانال‌ها را اضافه کنید؛ شما می‌توانید در همان قسمت تنظیمات با انتخاب آیتم مرتب سازی کانال‌ها به لیست انتخابی کانال‌ها نظم دهید؛ نحوه کانال یابی دیجیتال تلویزیون سامسونگ به صورت دستی آموزش داده شد.

 

کانال یابی گیرنده دیجیتال تلویزیون سامسونگ سری 6

تنظیمات انجام شده برای کانال یابی دیجیتال تلویزیون سامسونگ سری 6 همانند مراحل انجام شده در قسمت قبلی است؛ در این حالت نیز با ورود به منوی تنظیمات و دسترسی به پنجره کانال یابی تلویزیون به راحتی می‌توانید به‌صورت دستی و اتوماتیک شبکه‌های مدنظرتان را پیدا و ذخیره کنید؛ پروسه تنظیم کانال تلویزیون سامسونگ در سری‌های قبل از 6 مثل 4 و 5 و بعد از 6 مثل تنظیمات تلویزیون سامسونگ سری 7 به همین شکل بعد از نصب آنتن و با تنظیمات گیرنده قابل انجام است.

 

کانال یابی گیرنده دیجیتال تلویزیون سامسونگ سری 6

 

تنظیم کانال یابی دیجیتال تلویزیون سامسونگ غیر هوشمند

نحوه تنظیمات گیرنده دیجیتال و کانال یابی دیجیتال تلویزیون‌ سامسونگ در همه مدل‌ها با دسترسی به تنظیمات اصلی دستگاه بصورت زیر آموزش داده شده است؛ دکمه منو را از ریموت کنترل فشار دهید؛ کلمه Channel را در فهرست انتخاب کنید؛

برنامه کانال یابی خودکار یا تنظیم خودکار را انتخاب کنید؛ در صورت ظاهر شدن عبارت Air یا Cable روی گیرنده برای دسترسی به کانال‌های وابسته به آنتن گزینه هوا را انتخاب کنید.

 

بررسی مشکل کانال یابی دیجیتال تلویزیون سامسونگ

بروز یک سری خطاها در روند کانال یابی دیجیتال تلویزیون سامسونگ ممکن است پروسه راه اندازی گیرنده دیجیتال را مختل کند؛ بررسی یک سری مشکلات و خطاها در کانال یابی گیرنده دیجیتال در جلوگیری از بروز این ایرادات تأثیر بسزایی دارد؛ مشکلاتی مثل عدم مشاهده لیست کانال پس از اجرای کانال یابی، عدم دسترسی به کانال‌های جدید علی رغم انجام مراحل آپدیت شبکه‌ها و مواردی از این قبیل ممکن است با ایراداتی در آنتن و تنظیمات دستگاه همراه باشد؛ در این مواقع ارتباط با افراد متخصص در زمینه تنظیمات و نصب انواع تلویزیون سامسونگ یک اقدام کاربردی و مؤثر به شمار می‌آید.

 

بررسی مشکل کانال یابی دیجیتال تلویزیون سامسونگ

 

انواع راهکارهای مرتب سازی کانال های تلویزیون سامسونگ

گیرنده ی دیجیتال اضافه شده به تلویزیون های جدید سامسونگ و سایر برندها امکانی را فراهم ساخته که کاربر بتواند بدون صرف مدت زمان زیادی کانال های تلویزیونی را مرتب کند؛ البته همچنان تلویزیون ها آپشن کانال یابی آنالوگ را نیز دارند که همچون گذشته با استفاده از آنتن انجام می شود؛ مراحل مرتب سازی کانال های تلویزیون در بخش های دیجیتال و آنالوگ در عین تفاوت های اساسی دارای روال کلی یکسانی می باشند؛ تفاوت های این دو روش ریشه در برخی از جزییات کانال یابی دارد که رفاه بیشتری را ارائه می دهد؛ اما اگر که بنابر هر دلیلی امکان کانال یابی دیجیتال ممکن نباشد، می توانید از شیوه مرتب سازی یا کانال یابی آنالوگ کمک بگیرید.

 

جمع بندی

این مقاله مربوط به نحوه کانال یابی دیجیتال تلویزیون سامسونگ می‌باشد؛ شما با کمک راه کارهایی که در قسمت بالا ارائه دادیم می‌توانید به راحتی عملیات کانال یابی را انجام دهید.

درخواست مشاوره

برای مشاوره با متخصصان جهت خرید لوازم خانگی لطفا شماره خود را وارد نمایید، تا به صورت رایگان و در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

درج نظر

مدیران سایت در اسرع وقت نظر شما را درج می کنند. در صورت سوالی بودن مطلب شما، به آن به نحو احسنت پاسخ داده خواهد شد.

هنوز هیچ دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است

تمامی حقوق مادی و معنوی اپلیکیشن و سایت، برای گروه اورجیمال محفوظ می‌باشد.