محمدی 09193755524
رستمی 09193755523
امتیازات این مقاله تاکنون : 5
شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟

دانلود فایل صوتی و پی دی اف علت کم شدن مکش جاروشارژی

تمامی متن مقاله علت کم شدن مکش جاروشارژی را می توانید به صورت پی دی اف و در قالب یک پادکست گوش دهید. این پادکست قابلیت دانلود نیز دارد. دانلود فایل صوتی - 4.25 MB دانلود پی دی اف - 886.55 KB
اشتراک گذاری برای دوستان و همراهان

علت کم شدن مکش جاروشارژی

تاریخ آخرین به روز رسانی : ۱۴۰۲/۲/۹ شنبه
علت کم شدن مکش جاروشارژی
چکیده این مقاله: در این مقاله به سوال شما که چرا مکش جارو شارژی کم شده است، پاسخ خواهیم داد. شما بعد از بررسی دلایل ارائه شده، می‌توانید به رفع مشکل جاروشارژی خود اقدام کنید. پس تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید.
  • زمان مطالعه : 6 دقیقه
  • 0 نظر
  • 225 بازدید

یکی از مهمترین مشکلاتی که در جارو شارژی ها به وجود می آید؛ کاهش مکشی جارو شارژی است. علت کم شدن مکش جارو شارژی موضوعی است که در این مقاله در مورد آن صحبت خواهیم کرد. کاهش مکش جارو شارژی می تواند به دلایل مختلفی از قبیل گرفتگی فیلترها، پر بودن مخزن و ضعیف بودن باتری دستگاه اتفاق بیفتد. در این مطلب سعی نموده ایم که راهکارهای موجود جهت رفع مشکل کم شدن مکش جارو شارژی را بیان نماییم.

 

گرفتگی فیلتر جاروشارژی

اگر چند سالی است که از جارو شارژی استفاده می کنید به احتمال زیاد با مشکل کم شدن مکش جارو شارژی روبرو شده اید این مشکل می تواند دلایل متعددی داشته باشد که مهمترین آنها گرفتگی فیلتر جارو شارژی است. با مرور زمان گرد و خاک زیادی در مخزن جارو شارژی قرار می گیرد. گرد و خاک می‌تواند به مرور به سمت موتور نفوذ کند البته وجود فیلتر در جارو شارژی تا حدود زیادی می تواند مانع از ورود گرد و غبار به سمت موتور شود، ولی با وجود این نمی‌تواند به طور ۱۰۰ درصد از نفوذ گرد و خاک به بخش موتور جلوگیری نماید. توجه داشته باشید اگر فیلترها بیش از اندازه گرد و خاک و کثیفی به خود گرفته باشند این احتمال وجود دارد که با کاهش مکش جارو شارژی  رو به رو شوید. برای حل مشکل باید فیلتر و مخزن جارو شارژی را تمیز کنید تا کاهش مکش رفع شود.

 

گرفتگی فیلتر جاروشارژی

 

کثیف بودن برس یا پره های چرخنده

اگر پرهای موجود در جاروشارژی بیش از اندازه کثیف باشد سرعت دستگاه کاهش پیدا کرده و در نتیجه با کم شدن مکش جارو شارژی رو به رو خواهید شد. برای اینکه بتوانید از کاهش سرعت پره های چرخنده جارو شارژی جلوگیری کنید بهتر است که از جارو کردن نخ های بلند یا مو خودداری نمایید. پاکسازی برس از مو و نخ کاری بسیار سخت و زمانبر است بنابراین توصیه می‌کنیم که در نگهداری صحیح از جارو شارژی دقت کنید چون با این کار می توانید مدت زمان بیشتری از دستگاه استفاده کنید.

 

ضعیف شدن باتری

ضعیف شدن باتری یکی از مشکلات رایجی است که بعد از چند سال استفاده از جارو شارژی معمولا با آن مواجه می شوید. باتری ها از مهمترین عوامل سرعت جاروشارژی محسوب می‌شوند بنابراین ضعیف شدن باتری و یا خرابی باتری به طور مستقیم در قدرت مکش جارو شارژی اثر می گذارد، برای رفع مشکل باید باتری را تعویض کنید.

 

ضعیف شدن باتری

 

جارو کردن اجسام سخت

توجه داشته باشید نمی توانید همه چیز را با جارو شارژی تمیز کنید به طوری که وجود آشغال یا جسمی سخت در مسیر مکش جارو شارژی می تواند باعث آسیب به این دستگاه و کاهش قدرت مکش آن شود. بهتر است از تمیز نمودن تکه های پلاستیکی یا حتی قطعات اسباب بازی با جارو شارژی خودداری کنید. همچنین قبل از استفاده از جارو شارژی بهتر است مکان مورد نظر را از وجود قطعات سخت و تیز مورد بررسی قرار دهید تا اجسام سخت وارد مخزن جارو شارژی نشوند.

 

تنظیم نبودن جارو شارژی

یکی دیگر از دلایل کاهش قدرت مکش جارو شارژی به تنظیم نبودن دستگاه مربوط است. بهتر است قبل از روشن کردن جارو شارژی از تنظیم بودن دستگاه اطمینان حاصل کنید. تنظیم مکش جارو شارژی بسیار اهمیت دارد به طور مثال برای سطوح سخت یا سرامیکی یا چوبی بهتر است از بیشترین توان دستگاه استفاده کنید و برای تمیز نمودن فرش از توان پایین استفاده نمایید. در هنگام کار با جاروشارژی هر وقت متوجه کاهش قدرت مکش دستگاه شدید بهتر است تنظیمات آن را بررسی نمایید تا از تنظیم بودن میزان مکش در جاروشارژی اطمینان حاصل کنید.

 

انسداد لوله جارو شارژی

در برخی مواقع گیر کردن بعضی از اجسام سخت در داخل لوله جارو شارژی می تواند باعث کم شدن مکش جارو شارژی شود. اجسامی که بر روی زمین وجود دارد ممکن است در بخش ورودی جاروشارژی یا حتی در سر جارو گیر کرده باشد. همین موضوع می‌تواند باعث کم شدن مکش جارو شارژی شود. توجه داشته باشید در برخی از مواقع وجود اجسام سخت یا جوراب و موهای جمع شده در سر جارو شارژی باعث کاهش مکش می شود بنابراین بهتر است از مسدود نبودن لوله اطمینان حاصل کنید.

 

انسداد لوله جارو شارژی

 

کثیف بودن فیلترها

کثیف بودن فیلتر ها می تواند مکش جارو شارژی را کاهش دهد، برای حل مشکل بهتر است فیلتر را تمیز کنید، البته در برخی از مواقع مشکل کم شدن مکش جاروشارژی با تمیز کردن فیلترها از بین نمی رود بنابراین بهتر است فیلتر را تعویض نمایید. توجه کنید که فیلتر اورجینال خریداری نمایید.

 

پر بودن مخزن جاروشارژی

پر بودن مخزن جارو شارژی نیز از جمله دلایلی است که باعث کاهش مکش جارو شارژی می شود. پیشنهاد می کنیم به صورت دوره ای و مرتب قطعات دستگاه جارو شارژی را تمیز کنید. بهتر است نسبت به تمیز کردن و خالی نمودن به موقع مخزن جارو شارژی بی اعتنا نباشید چون به موتور دستگاه فشار زیادی وارد می شود به این صورت که گرد و خاک های موجود در مخزن به فیلتر دستگاه نفوذ می کند  و در نهایت به موتور ضربه می زند تا جایی که قدرت مکش جاروشارژی کاهش پیدا می کند. البته این موضوع می‌تواند باعث نیم سوز شدن موتور شود، پس با تمیز کاری قطعات جارو شارژی می توانید از بروز مشکلات و همچنین از ایجاد هزینه های تعمیر جلوگیری کنید.

 

جمع بندی

در این مقاله به دلایل کاهش مکش جارو شارژی از قبیل پر بودن مخزن، مسدود بودن سر جارو شارژی، مسدود بودن لوله، مشکل در باتری و تنظیم نبودن جارو شارژی اشاره کردیم. اگر بعد از بررسی نمودن جاروشارژی، مشکل مکش دستگاه رفع نشد بهتر است از یک تعمیرکار کمک بگیرید. جاروشارژی نیز مانند هر وسیله ای برقی دیگری با گذشت زمان و استفاده‌ مداوم ممکن است دچار آسیب و خرابی شود و کاهش مکش جارو شارژی یکی از مشکلات رایج در این دستگاه برقی می باشد.

درخواست مشاوره

برای مشاوره با متخصصان جهت خرید لوازم خانگی لطفا شماره خود را وارد نمایید، تا به صورت رایگان و در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

درج نظر

مدیران سایت در اسرع وقت نظر شما را درج می کنند. در صورت سوالی بودن مطلب شما، به آن به نحو احسنت پاسخ داده خواهد شد.

هنوز هیچ دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است

تمامی حقوق مادی و معنوی اپلیکیشن و سایت، برای گروه اورجیمال محفوظ می‌باشد.