محمدی 09193755524
رستمی 09193755523
امتیازات این مقاله تاکنون : 5
شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟

دانلود فایل صوتی و پی دی اف بهترین فاصله و ارتفاع برای نصب تلویزیون

تمامی متن مقاله بهترین فاصله و ارتفاع برای نصب تلویزیون را می توانید به صورت پی دی اف و در قالب یک پادکست گوش دهید. این پادکست قابلیت دانلود نیز دارد. دانلود فایل صوتی - 4.57 MB دانلود پی دی اف - 1.06 MB
اشتراک گذاری برای دوستان و همراهان

بهترین فاصله و ارتفاع برای نصب تلویزیون

تاریخ آخرین به روز رسانی : ۱۴۰۲/۳/۲۰ شنبه
بهترین فاصله و ارتفاع برای نصب تلویزیون
چکیده این مقاله: در این مقاله قصد داریم تا چند نکته مهم و کاربردی برای محاسبه ی ارتفاع ایده آل تلویزیون در اتاق نشیمن، اتاق خواب و سایر فضاهای خانه ارائه می‌دهیم.
  • زمان مطالعه : 6 دقیقه
  • 0 نظر
  • 120 بازدید

امروزه در ساختمان های مسکونی و شرکتهای تجاری از تلویزیون به صورت مستمر استفاده می شود به عبارتی این دستگاه به یکی از ملزومات اساسی زندگی تبدیل شده است، پس بهتر است جایگاه مناسبی از نظر نصب و ارتفاع برای آن در نظر گرفته شود. مناسب بودن ارتفاع تلویزیون نقش مهمی در عدم خستگی افراد در حین تماشای تلویزیون دارد به طوری که اگر زاویه دید مناسبی نسبت به تلویزیون داشته باشید  هنگام تماشای تلویزیون احساس ناراحتی نداشته و اذیت نمی گردید.

 

بهترین فاصله و ارتفاع برای نصب تلویزیون

  • متناسب بودن ارتفاع تلویزیون با دید چشم
  • نحوه محاسبه ارتفاع استاندارد تلویزیون
  • نحوه نصب تلویزیون

 

بهترین فاصله و ارتفاع برای نصب تلویزیون

 

متناسب بودن ارتفاع تلویزیون با دید چشم

تلویزیون معمولا در اتاق نشیمن قرار می گیرد اما توجه داشته باشید باید جای مناسبی برای آن در نظر بگیرید به طوری که هم از نظر نصب و هم از نظر ارتفاع در حالت استاندارد باشد. امروزه تلویزیون های ال سی دی و ال ای دی دارای نمایشگر های بسیار نازک و ظریفی هستند به همین خاطر اغلب بر روی دیوار نصب می شوند تا ضمن محافظت از تلویزیون، فضای اتاق محدود و کوچک نشود.

توجه داشته باشید ارتفاع استاندارد تلویزیون از زمین باید با دید چشم متناسب باشد. همچنین ارتفاع استاندارد تلویزیون باعث می شود که گردن در حالت آرام و خنثی قرار گیرد.  خط دید یک فرد بزرگسال حدود 60 سانتی متر بالاتر از نشیمن است بنابراین ارتفاع فردی که روی کاناپه نشسته از سطح زمین باید 105 سانتی متر باشد.

 

متناسب بودن ارتفاع تلویزیون با دید چشم

 

نحوه محاسبه ارتفاع استاندارد تلویزیون

ارتفاع خاصی برای تلویزیون به صورت یک قاعده و اصل وجود ندارد به طوری که همه بتوانند بر اساس آن عمل کنند اما برای به دست آوردن ارتفاع استاندارد تلویزیون و نصب آن، باید از کف زمین 105 سانتی متر اندازه بگیرید و در ادامه باید دستگاه  را در وسط آن ارتفاع قرار دهید. توجه داشته باشید که کاناپه ها باید حدود 45 تا 50 سانتی متر از تلویزیون فاصله داشته باشند.

همچنین بیشتر متخصصان معتقد هستند که مرکز صفحه نمایش تلویزیون باید با ارتفاع چشمان بیننده در حالت نشسته هم سطح باشد. اما در مجموع  ارتفاع استاندارد برای تلویزیون یک متر بالاتر از سطح مبل راحتی می باشد. به عبارتی این اندازه ارتفاع متناسب تلویزیون از سطح زمین محسوب می شود. بسیاری از افراد وقت زیادی را صرف تماشای  تلویزیون می کنند بنابراین بهتر است هنگام تماشای تلویزیون فاصله را با تلویزیون رعایت کنند.

 

نحوه محاسبه ارتفاع استاندارد تلویزیون

 

نحوه نصب تلویزیون

امروزه چیدمان هنری وسایل منزل یکی از ایده های جالب و جذاب محسوب می شود. البته در این نوع چیدمان، تلویزیون در ارتفاع بالا قرار می گیرد. یکی از معایب این نوع چیدمان این است که ارتفاع تلویزیوین برای ببیننده ای که روی کاناپه نشسته است، اصلا مناسب نیست. طراحان داخلی برای نصب تلویزیون به موقعیت تلویزیون و ارتفاع آن نسبت به صندلی، کاناپه و تخت توجه می کنند چون هنگام نشستن بر روی  صندلی یا خوابیدن روی تخت، تلویزیون باید در سطح چشم قرار گیرد در غیراینصورت تماشای تلویزیون خسته کننده و همراه با گردن درد خواهد بود.

 پیشنهاد می کنیم ارتفاع مبل را اندازه بگیرید  و سپس روی مبل بنشینید  و فاصله از کف زمین تا چشم هایتان را اندازه گیری نمایید.

 توجه داشته باشید اگر فاصله شما از تلویزیون زیاد باشد بهتر است تلویزیون را در ارتفاع بالاتری قرار دهید. به طور مثال اگر تلویزیون مورد استفاده شما 60 اینچی است و ارتفاع آن 80 سانتی متر می باشد، بنابراین وسط ارتفاع 40 سانتی متر است و این یعنی فاصله لبه پایینی تلویزیون از زمین حدود ۶۵ سانتی متر است.

 شما می توانید از این روش محاسبه برای سایر تلویزیون ها در ابعاد مختلف هم استفاده کنید. علاوه بر تلویزیون سعی کنید که کابل و سیم تلویزیون را طوری قرار دهید که از دید پنهان باشند.  البته شما می توانید از داکت های مخصوص جهت قرارگیری کابل برق تلویزیون استفاده کنید. همچنین می توانید از فروشگاه های لوازم برقی سیم جمع کن خریداری نمایید و به وسیله آن به کابل و سیم های تلویزیون نظم دهید. برای نصب تلویزیون بر روی دیوار بهتر است از یک نصاب ماهر کمک بگیرید چون این کار به ابزار و تجهیزات مناسب نیاز دارد.

توجه داشته باشید که بعد از تعین محل دقیق نصب تلویزیون باید از رول پلاستیکی مناسب استفاده کنید. همچنین حین نصب پایه ها در دیوار مواظب باشید که سیم های داخل دیوار پاره نشوند و آسیب نبینند. با نصب پایه دیواری متحرک تلویزیون می توانید از تمام زوایا از تلویزیون استفاده کنید.

 

نحوه نصب تلویزیون

 

جمع بندی

امروزه در برخی از منازل علاوه بر اتاق نشیمن، در اتاق خواب هم از تلویزیون استفاده می شود در حالی که به ارتفاع تلویزیون از زمین اهمیت نمی دهند و آن را یک موضوع ساده در نظر می گیرند. در برخی موارد به خاطر عدم استاندارد بودن ارتفاع تلویزیون و نصب آن، بیننده از تماشای تلویزیون لذت نمی برد بلکه دچار گردن درد شده و احساس ناراحتی می کند. اهمیت ندادن به موضوع استاندارد بودن ارتفاع تلویزیون در طولانی مدت می تواند سلامتی انسان را به خطر اندزد.

درخواست مشاوره

برای مشاوره با متخصصان جهت خرید لوازم خانگی لطفا شماره خود را وارد نمایید، تا به صورت رایگان و در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

درج نظر

مدیران سایت در اسرع وقت نظر شما را درج می کنند. در صورت سوالی بودن مطلب شما، به آن به نحو احسنت پاسخ داده خواهد شد.

هنوز هیچ دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است

تمامی حقوق مادی و معنوی اپلیکیشن و سایت، برای گروه اورجیمال محفوظ می‌باشد.