محمدی 09193755524
رستمی 09193755523
امتیازات این مقاله تاکنون : 5
شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟

دانلود فایل صوتی و پی دی اف چرا یخچال بوی بد می دهد؟

دانلود پی دی اف - 1.12 MB
اشتراک گذاری برای دوستان و همراهان

چرا یخچال بوی بد می دهد؟

تاریخ آخرین به روز رسانی : ۱۴۰۲/۵/۲۶ پنج شنبه
چرا یخچال بوی بد می دهد؟
چکیده این مقاله: بوی بد یخچال می‌تواند ناشی از عوامل مختلفی از قبیل تنظیمات نادرست دمای یخچال، تجمع آب در سینی یخچال و تمیز نکردن دستگاه باشد برای حل این مشکل پیشنهاد می کنیم که در این مطلب با ما همراه باشید.
 • زمان مطالعه : 6 دقیقه
 • 0 نظر
 • 76 بازدید

چرا یخچال بوی بد می‌دهد؛ موضوعی است که در این مطلب پیرامون آن صحبت خواهیم کرد. بوی بد یخچال فریزر می‌تواند ناشی از عوامل مختلفی از قبیل تنظیمات نادرست دمای یخچال، تجمع آب در سینی یخچال و تمیز نکردن دستگاه باشد. پیشنهاد می کنیم که در این مطلب با ما همراه باشید در ادامه به علل بوی بد یخچال می‌پردازیم.

 

چرا یخچال بوی بد می دهد؟

 1. قرار دادن میوه و سبزیجات بدون پاکسازی درون یخچال
 2. پر کردن بیش از حد یخچال
 3. تمیز نکردن یخچال برای مدت طولانی
 4. تجمع آب در سینی تخلیه یخچال
 5. ریختن مواد غذایی داخل یخچال

 

چرا یخچال بوی بد می دهد؟

 

قرار دادن میوه و سبزیجات بدون پاکسازی درون یخچال

بعد از خرید میوه و سبزیجات بهتر است آنها را پاکسازی نموده و در صورت امکان شستشو دهید و سپس در درون یخچال قرار دهید. سبزی‌هایی که دچار پلاسیدگی هستند باعث ایجاد بوی بد در داخل یخچال می‌شوند.

 

قرار دادن مواد غذایی در داخل ظرف‌های بدون در

غذاهایی را که قصد استفاده دوباره از آنها را دارید بهتر است داخل ظروف دردار بگذارید چرا که وجود آنها داخل یخچال باعث ایجاد بوی ناخوشایند می گردد.

 

پر کردن بیش از حد یخچال

این مورد نیز می‌تواند باعث ایجاد بوی بد یخچال گردد.

 

پر کردن بیش از حد یخچال

 

تمیز نکردن یخچال برای مدت طولانی

یخچال مانند هر وسیله برقی دیگر به نگهداری صحیح و اصولی نیاز دارد و تمیز کردن آن هر چند وقت یکبار کاملاً لازم و ضروری است.

 

تجمع آب در سینی تخلیه یخچال

تجمع آب در سینی تخلیه یخچال نیز باعث ایجاد بوی بد یخچال می گردد.

 

ریختن مواد غذایی داخل یخچال

گاهی بدون اینکه متوجه شده باشید مقداری از مواد غذایی در درون یخچال می ریزد که همین موضوع باعث بو گرفتن فضای داخلی یخچال می‌شود.

 

ریختن مواد غذایی داخل یخچال

 

فاسد شدن مواد داخل یخچال

فاسد شدن مواد غذایی درون یخچال می‌تواند از جمله دلایل ایجاد بوی بد یخچال باشد. توجه داشته باشید. همچنین استفاده نکردن از یخچال بیش از ۷۲ ساعت می‌تواند منجر به ایجاد بوی بد در داخل یخچال گردد.

 

روش های از بین بردن بوی بد یخچال

 1. دمای مناسب یخچال
 2. بررسی مواد غذایی داخل یخچال
 3. تمیز کردن طبقات و کشوهای یخچال
 4. تمیز کردن فضای داخلی یخچال
 5. تمیز کردن سینی یخچال
 6. از مواد بوگیر در داخل یخچال استفاده کنید
 7. نحوه از بین بردن بوی گوشت فاسد در یخچال

 

روش های از بین بردن بوی بد یخچال

 

دمای مناسب یخچال

یکی از دلایلی که به احتمال زیاد در ایجاد بوی بد یخچال نقش دارد دمای نادرست یخچال است. برای تنظیم اصولی و صحیح دمای یخچال بهتر است به دفترچه راهنمای یخچال مراجعه نمایید. البته می‌توانید مدل یخچال خود را در اینترنت سرچ و نحوه تنظیم دمای مناسب یخچال را پیدا کنید. دمای درون یخچال باید بین ۳۵ الی ۳۷ درجه فارنهایت یا دو الی سه درجه سانتیگراد باشد. اگر در مناطق مرطوب زندگی می‌کنید دمای یخچال را باید کمی متفاوت تنظیم نمایید.

 

بررسی مواد غذایی داخل یخچال

قرار گرفتن مواد غذایی به صورت طولانی مدت در داخل یخچال منجر به خراب شدن یا حتی فاسد شدن مواد غذایی می شود چرا که اغلب این مواد غذایی در گوشه و کنار یخچال و به دور از چشم شما قرار دارند؛ بنابراین بهتر است هر از چند گاهی وسایل داخل یخچال را بیرون بگذارید و آنها را چک نمایید. وقتی اقدام به تمیز کردن یخچال می‌کنید قبل از اینکه مواد غذایی را به داخل یخچال برگردانید بهتر است آنها را بررسی نمایید به طور مثال مواد غذایی که تاریخ انقضای آنها تمام شده است را دور بیاندازید.

 

بررسی مواد غذایی داخل یخچال

 

تمیز کردن طبقات و کشوهای یخچال

 تمیز نکردن یخچال برای مدت طولانی یکی از دلایل رایج ایجاد بوی بد یخچال است؛ بنابراین بهتر است هر چند وقت یک بار کشوهای یخچال و طبقات را بیرون بیاورید و آنها را با آب و کف بشویید. برای تمیز کردن طبقات می‌توانید از محلول آب و جوش شیرین به همراه کمی سرکه استفاده کنید.

 

تمیز کردن فضای داخلی یخچال

بهتر است یک اسفنج را به جوش شیرین و آب گرم و کف آغشته کرده و به وسیله آن قسمت‌های داخل یخچال همچون درب یخچال را تمیز کنید.

 

تمیز کردن سینی یخچال

تجمع آب در سینی یخچال و تمیز نکردن آن باعث ایجاد بوی بد در قسمت موتور یخچال و پشت یخچال می‌گردد. برای تمیز کردن سینی یخچال بهتر است یخچال را جلو بکشید و سینی را از زیر یخچال بیرون بکشید و محتویات آن را خالی نمایید. سپس با اسفناج آغشته به جوش شیرین و آب گرم سینی تخلیه یخچال را تمیز کرده و با احتیاط آن را سر جای خود قرار دهید. البته برخی از یخچال‌ها فاقد سینی تخلیه هستند.

 

از مواد بوگیر در داخل یخچال استفاده کنید

برای اینکه از ایجاد بوی بد در محیط داخلی یخچال جلوگیری کنید بهتر است در یک بشقاب مقداری جوش شیرین یا وانیل بریزید و بدون بستن درب، آن را در یخچال قرار دهید تا مانند بوگیر عمل کند. البته می‌توانید از دانه‌های قهوه هم برای به عنوان بوگیر استفاده کنید. به این صورت که شما می‌توانید دانه‌های قهوه را بر روی طبقات یا درون درب یخچال قرار دهید. بهتر است جوش شیرین یا دانه‌های قهوه به مدت یک الی سه روز در داخل یخچال باقی بمانند.

 

از مواد بوگیر در داخل یخچال استفاده کنید

 

نحوه از بین بردن بوی گوشت فاسد در یخچال

برای از بین بردن بوی گوشت گندیده در داخل یخچال ابتدا باید یخچال را خاموش و آن را از برق بکشید. سپس گوشت فاسد را از یخچال خارج کنید. در ادامه مقداری جوش شیرین را با وانیل ترکیب نموده و اجازه دهید ۶ تا ۸ ساعت داخل یخچال باقی بماند. البته شما می‌توانید از پودر قهوه و محلول سرکه و آب هم برای از بین بردن بوی گوشت فاسد شده استفاده کنید.

 

جمع بندی

مواردی که ما در این مطلب به آنها اشاره کردیم می‌توانند باعث ایجاد بوی بد در داخل یخچال و همچنین در پشت یخچال گردند. تمیز نکردن یخچال و حتی تجمع آب در سینی تخلیه یخچال منجر به ایجاد بوی بد در پشت یخچال می‌شود. همچنین اگر سینی تخلیه یخچال دچار شکستگی شده است بهتر است از یک تعمیرکار یخچال کمک بگیرید تا آن را تعویض نماید. برای از بین بردن بوی بد یخچال بهتر است دمای دستگاه را تنظیم نمایید و قفسه‌ها و کشوی یخچال را منظم نموده و تمیز کنید. همچنین از قرار دادن مواد غذایی در ظروف بدون در خودداری کنید.

درخواست مشاوره

برای مشاوره با متخصصان جهت خرید لوازم خانگی لطفا شماره خود را وارد نمایید، تا به صورت رایگان و در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

درج نظر

مدیران سایت در اسرع وقت نظر شما را درج می کنند. در صورت سوالی بودن مطلب شما، به آن به نحو احسنت پاسخ داده خواهد شد.

هنوز هیچ دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است

تمامی حقوق مادی و معنوی اپلیکیشن و سایت، برای گروه اورجیمال محفوظ می‌باشد.