محمدی 09193755524
رستمی 09193755523
امتیازات این مقاله تاکنون : 5
شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
اشتراک گذاری برای دوستان و همراهان

نحوه فعال و غیر فعال کردن قفل کودک تلویزیون

تاریخ آخرین به روز رسانی : ۱۴۰۲/۷/۱۵ شنبه
نحوه فعال و غیر فعال کردن قفل کودک تلویزیون
چکیده این مقاله: قفل کودک در اکثر تلویزیون ها تعبیه شده تا از آسیب های روانی که ممکن است برای کوکان حین تماشای برخی برنامه ها جلوگیری شود. در این مطلب نحوه فعال و غیر فعال کردن قفل کودک تلویزیون را بیان کرده ایم.
 • زمان مطالعه : 7 دقیقه
 • 0 نظر
 • 143 بازدید

یکی از مهمترین آپشن‌هایی که امروزه در اکثر تلویزیون‌های هوشمند وجود دارد، قفل کودک است. این آپشن نقش مهمی در پیشگیری از ایجاد مشکلات روانی برای کودک داشته و از خراب شدن تلویزیون یا به هم ریختن تنظیمات آن نیز جلوگیری می‌کند. در صورتی که نحوه فعال و غیر فعال کردن قفل کودک تلویزیون را بدانید می‌توانید در مواقع اضطراری از آن استفاده کرده و با خیال راحت به کارهای خود بپردازید. گاهی مواقع استفاده از قفل کودک باعث می‌شود تا کودکان به محتوای نامناسب تلویزیون دسترسی کمتری داشته باشند و این خود یک مزیت بسیار بزرگ به حساب می‌آید.

قیمت انواع تلویزیون: خرید تلویزیون

اهمیت استفاده از قفل کودک تلویزیون

در برخی مواقع ممکن است کودکان به دلیل حس کنجکاوی، جذب ریموت کنترل شده و با استفاده از دکمه‌های آن، سیستم و تنظیمات تلویزیون را دستکاری کنند. در این مواقع ممکن است مشکلات جبران ناپذیری برای تلویزیون ایجاد شده و هزینه‌های زیادی جهت تعمیر آن به وجود بیاید. علاوه بر این، ممکن است برخی از کودکان به سراغ شبکه‌های نامناسب رفته و برنامه‌های آن تاثیر مخربی روی روح و روان آنها داشته باشد، به همین دلیل، سیستم قفل کودک روی تلویزیون‌های امروزی تعبیه شده است تا والدین بتوانند در هنگام نیاز از آن استفاده کرده و خیال خود را از بابت مشکلات احتمالی راحت کنند.

 

اهمیت استفاده از قفل کودک تلویزیون

 

آموزش فعال کردن قفل کودک تلویزیون

نحوه فعال و غیر فعال کردن قفل کودک تلویزیون بسیار راحت است، البته ممکن است در تلویزیون‌های مختلف سیستم آن کمی فرق داشته باشد ولی به طور کلی تخصص خاصی برای فعال کردن آن وجود ندارد. همچنین در صورتی که به دفترچه آن مراجعه کنید، آموزش کامل قفل و باز کردن قفل کودک تلویزیون آموزش داده شده است. در ادامه فعال سازی قفل کودک را که در اغلب برندها به یک صورت انجام می‌شود را به شما آموزش می‌دهیم:

 1.  در ابتدا اقدام به روشن کردن تلویزیون کرده و سپس دکمه menu را فشار دهید.
 2.  از صفحه‌ای که ظاهر می‌شود گزینه option را انتخاب نمایید.
 3.  سپس در لیست ظاهر شده از میان گزینه‌ها دکمه child_lock را انتخاب کنید.
 4.  ممکن است در برخی از تلویزیون‌ها به جای دکمه child_lock، گزینه‌ای مانند v_chip وجود داشته باشد.
 5.  بعد از انتخاب این گزینه، می‌توانید کانال‌ها و برنامه‌های موجود را قفل کرده تا فرزند شما به آنها دسترسی نداشته باشد.

 

آموزش فعال کردن قفل کودک تلویزیون

 

آموزش نحوه غیر فعال کردن قفل کودک تلویزیون

در صورتی که بخواهید به هر دلیلی قفل کودک تلویزیون خود را غیر فعال کنید می‌توانید به صورت زیر عمل کنید:

 1.  در ابتدا وارد گزینه menu شوید.
 2.  سپس دکمه option را فشار دهید.
 3.  گزینه child_lock را انتخاب کنید.
 4.  سپس قسمت  remove child_lock/ v_chip را انتخاب نمایید.

پس از طی تمامی مراحل بالا، گزینه اینتر را بزنید تا تغییرات اعمال شوند. در صورتی که قفل کودک تلویزیون شما به این صورت غیر فعال نشد بهتر است به دفترچه راهنمای آن مراجعه کرده یا با نمایندگی جهت کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

آموزش نحوه غیر فعال کردن قفل کودک تلویزیون

آیا استفاده از سیستم فعال و غیرفعال سازی قفل کودک تلویزیون الزامی است؟

طبق نظر بسیاری از افراد و کارشناسان حوزه کودک و نوجوان، قفل کردن تلویزیون سبب کاهش نگرانی والدین از تماشای برنامه‌های غیر مناسب برای کودکان می‌شود. در اصل این کار نوعی حریم خصوصی ایجاد کرده و نقش مهمی در ایجاد بهداشت روانی کودکان دارد. کنجکاوی کودکان در برخی مواقع می‌تواند مشکلاتی برای این افراد ایجاد کرده و در سنین بزرگسالی یا نوجوانی سبب آسیب زدن به روح آنها می‌شود.

 به همین دلیل والدین می‌توانند بر اساس صلاح دید خود و برای پیشگیری از ایجاد آسیب در کودکان، از سیستم قفل کردن کودک تلویزیون استفاده کنند. علاوه بر این، این کار از ایجاد مشکلات داخلی برای تنظیمات تلویزیون‌های هوشمند نیز جلوگیری می‌کند.


بیشتر بخوانید:

راهنمای خرید تلویزیون 4k

فناوری HLG چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

درخواست مشاوره

برای مشاوره با متخصصان جهت خرید لوازم خانگی لطفا شماره خود را وارد نمایید، تا به صورت رایگان و در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

درج نظر

مدیران سایت در اسرع وقت نظر شما را درج می کنند. در صورت سوالی بودن مطلب شما، به آن به نحو احسنت پاسخ داده خواهد شد.

هنوز هیچ دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است

تمامی حقوق مادی و معنوی اپلیکیشن و سایت، برای گروه اورجیمال محفوظ می‌باشد.